دنیای ارز دیجیتال

بانک مرکزی کره جنوبی یک کارگروه حقوقی برای ارز دیجیتال ملی تشکیل داد

بانک مرکزی کره جنوبی یک کارگروه حقوقی برای ارز دیجیتال ملی تشکیل داد | دنیای ارز دیجیتال | شیراز ماینر

بانک مرکزی کره جنوبی (BOK) کارگروهی حقوقی برای ارز دیجیتال ملی (CBDC) این کشور تشکیل داده است تا مسائل قانونی و حقوقی مرتبط با عرضه احتمالی این ارز دیجیتال در آینده را بررسی کنند.

به گزارش آژانس خبری یونهاپ، این هیئت شش نفره متشکل از اساتید حقوق و افراد فعال در حوزه قضا از جمله وکلا و حقوق‌دانان است که بر اساس اعلام بانک مرکزی، در خصوص عرضه ارز دیجیتال ملی مشاوره حقوقی ارائه می‌دهند.

با این حال، بانک مرکزی کره جنوبی اظهار داشت که این اقدام به‌معنای آمادگی کامل این بانک برای راه‌اندازی یک ارز دیجیتال نیست و هدف آن صرفا ایجاد آماده‌سازی لازم «برای مواقع اضطراری» است.

در ماه آوریل (فروردین)، بانک مرکزی کره جنوبی برنامه آزمایشی خود را برای ارز دیجیتال ملی به‌منظور بررسی قابلیت‌های فنی آن راه‌اندازی کرده بود. در آن زمان، این بانک اعلام کرد:

با توجه به تقاضای موجود برای پول نقد و بازار خدمات پرداخت رقابتی، احتیاج به عرضه ارز دیجیتال ملی در آینده نزدیک هنوز بعید به نظر می‌رسد. با این حال، در صورت تغییر سریع شرایط بازار داخلی و خارجی، باید توانایی انجام اقدامات فوری را داشته باشیم.

به گفته بانک مرکزی کره جنوبی، این کارگروه حقوقی طی ۱۲ ماه آینده، تا می ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) مشغول فعالیت خواهد بود. این بانک اعلام کرد:

لزوم ادامه فعالیت این کارگروه بعد از این مدت مشخص، در آینده بررسی خواهد شد.

ممکن است علاقه مند باشید

موردی یافت نشد.


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید