دنیای ارز دیجیتال

انتقاد ویتالیک بوترین: بیت کوین دارای واسطه های متمرکز است!

ویتالیک بوترین موسس اتریوم به دلیل گفتن این موضوع که بیت کوین دارای واسطه های بسیار زیادی است باعث رنجش کاربران این ارز دیجیتال شده است.

وی مخصوصا از اسامی صرافی اوراق مشتقه بیتمکس، شرکت تتر صادرکننده استیبل کوین USDT و شبکه لیکویید (Liquid Network) از بلاک استریم نام برده است.

در این بین وی به این نکته اشاره کرد که جامعه اتریوم در حال تلاش برای غیرمتمرکز کردن این اکوسیستم با استفاده از قراردادهای هوشمند است.

ویتالیک در توییتر نوشت:

به نظر می‌رسد کاربران بیت کوین از اینکه واسطه های متمرکز بسیار زیادی دارند بسیار خوشحال هستند و جامعه اتریوم در تلاش است تا عملکردهای خود را با استفاده از ساختار قراردادهای هوشمند، غیرمتمرکز کند.

ویتالیک طرفدار بیت کوین نیست

توییتی که منجر به پاسخ ویتالیک شد مدعی است که علیرغم جنگ و رقابت طولانی بین جامعه های بیت کوین و اتریوم، این دو ارز دیجیتال دارای ارزش های یکسانی هستند.

ویتالیک بوترین نابغه کانادایی از دانشگاه انصراف داد تا در سن ۱۹ سالگی بر روی اتریوم کار کند. قبل از آن، وی برای نشریه Bitcoin Magazine مقاله می‌نوشت. همین موضوع باعث شد که هکتور کاردناس (Héctor Cárdenas) رییس CriptoNoticias بیان کند که ویتالیک ممکن است هنوز یکی از طرفداران و کاربران بیت کوین باشد.

هرچند پس از آنکه بوترین از کلمه نامناسب “متمرکزسازی” برای بیت کوین استفاده کرد به نظر می‌رسد که او نمی‌خواهد با ماکسیمالیست های بیت کوین صلح کند.

پاسخ طرفداران بیت کوین

همانطور که انتظار می‌رفت، اظهارات بوترین مورد پسند اعضای جامعه بیت کوین واقع نشد و او را به فرصت طلبی و تغییر دادن حقایق متهم کردند.

بعضی از این افراد خاطرنشان کردند که کل اکوسیستم دیفای به واسطه های متمرکز متکی است.

طبق گزارش U.Today، پس از سقوط قیمت اتریوم در اواسط ماه مارس، پلتفرم برتر دیفای یعنی MakerDAO در آستانه تعطیل شدن بود.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که به زودی شاهد صلح بین این دو طرف نخواهیم بود.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید