دنیای ارز دیجیتال

افزایش ۳۰۰ درصدی کارمزد تراکنش بیت کوین قبل از هاوینگ!

تخمین زده می‌شود که هاوینگ بیت کوین کمتر از ۱۷ ساعت دیگر رخ دهد و کارمزد تراکنش ها در حال افزایش می‌باشد. این موضوع نشان می‌دهد که کاربران تمایل دارند تا کارمزد تراکنش بیشتری پرداخت کنند تا تراکنش های آنها در اولویت تایید و انجام قرار بگیرد و هم چنین تعداد تراکنش های تایید نشده نیز افزایش یافته است.

افزایش کارمزد تراکنش های بیت کوین به بیش از ۳ دلار

کارمزد ترا‌کنش ها در شبکه بیت کوین طی چند روز گذشته و با نزدیک شدن به هاوینگ، افزایش یافته است.

طبق اطلاعات BitInfoCharts، در روز جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه، میانگین کارمزد ترا‌کنش ها تقریبا ۳.۱۹ دلار بود که افزایش ۳۵۰ درصدی نسبت به ۴ روز قبل یعنی ۴ می را نشان می‌دهد.

آخرین بار که کارمزد تراکنش ها تا این حد زیاد بود به ماه جولای ۲۰۱۹ برمی‌گردد که میانگین کارمزد ترا‌کنش ها ۳.۴ دلار بود.

شبکه بیت کوین در زمان نوسان شدید قیمت شاهد افزایش تراکنش ها بوده است. در دسامبر ۲۰۱۷ که قیمت بیت کوین به رکورد ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، میانگین کارمزد ترا‌کنش ها تقریبا ۵۵ دلار بود.

چه عاملی باعث افزایش کارمزد تراکنش ها می‌شود؟

افزایش کارمزد ترا‌کنش ها نشان می‌دهد که کاربران تمایل دارند تا هزینه بیشتری پرداخت کنند تا تراکنش های آنها در اولویت قرار بگیرد و زمان انتظار تایید تراکنش کاهش یابد. این موضوع می‌تواند باعث شود افراد بیشتری از شبکه استفاده کنند.

ممکن است این افزایش فعالیت در شبکه به دلیل هاوینگ آتی بیت کوین باشد. پس از هاوینگ، مقدار بیت کوین های دریافت شده توسط ماینرها به دلیل تایید تراکنش ها نصف خواهد شد.

هم چنین اخیرا شاهد این بودیم که تعداد تراکنش های تایید نشده در شبکه افزایش یافته است.

کارمزد تراکنش در هاوینگ بیت کوین  افزایش ۳۰۰ درصدی کارمزد تراکنش بیت کوین قبل از هاوینگ!

همانطور که در نمودار فوق مشخص است، مجموع حجم تراکنش های تأییدنشده طی یک هفته گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است. فارغ از افزایش کارمزد ترا‌کنش ها، واکنش بازار به هاوینگ سوم بیت کوین می‌تواند نکته جالبی به همراه داشته باشد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید