دنیای ارز دیجیتال

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین؛ روزهای سبز بازار کریپتو در راه است؟

قیمت بیت کوین بار دیگر توانست سطح مقاومتی ۸۳۰۰ دلار را بشکند و تا ۸۵۰۰ دلار افزایش قیمت را تجربه کند. طی هفته گذشته شاهد آن بودیم که قیمت بیت کوین تا ۷۶۵۵ دلار نیز کاهش یافت اما در حال حاضر با روند صعوی مواجه شده است و اکنون حدود ۸۵۲۹ دلار معامله می شود.

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین؛ روزهای سبز بازار کریپتو در راه است؟

یکی از تریدرهای معروف به نام FilbFilb بیان کرد:

قیمت بیت کوین در حال حاضر بالاتر از سطح مقاومتی و نود حجم تراکنش بسیار چشمگیر اندیکاتور VPVR قرار دارد. اگر بیت کوین بتواند روند ثابت صعودی خود در بالاتر از ۸۰۰۰ دلار را ادامه دهد، یک روند صعودی می‌تواند قیمت بین کوین را به بالاتر از سطح قبلی ۹۵۰۰ دلار و احتمالات تا ۱۰۱۰۰ دلار برساند.

در حال حاضر بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار دارد. سطوح ۸۳۰۰ و ۸۰۰۰ به ترتیب می توانند سطوح مقاومتی مهمی برای بیت کوین باشند.

خبر مبنی بر اینکه بورس کالای شیکاگو (CME) تاییدیه قانونی ضروری را دریافت کرده و آپشن قراردادهای آتی بیت کوین جدید خود را در تاریخ ۱۳ ژانویه عرضه کرده است یکی از عوامل افزایش قیمت بیت کوین می تواند باشد. طبق اطلاعات وبسایت رسمی CME، نوع جدید قرارداد اوراق مشتقه بیت کوین که آپشن قراردادهای آتی است، اکنون فعال می‌باشد. این آپشن مطابق با برنامه های این شرکت است که در نوامبر ۲۰۱۹ اعلام شد.

ضعیف شدن خرس های بیتمکس

برخی بیان می کنند که مجموع ۳۸ میلیون فروش استقراضی طی ۶ ساعت گذشته در بیتمکس نقد شده و منجر به پامپ قیمت شده است و دلیل افزایش قیمت ارزهای دیجیتال به همین دلیل است.

این نوسان به حد کافی بود تا موجی از سیگنال خرید را فعال کند و این دارایی را به سمت اوج قیمت خود طی ۸ هفته گذشته برساند.

سایر ارزهای دیجیتال

در میان دیگر ارزهای دیجیتال بیت کوین SV با افزایش ۲۶.۷۶ درصدی بیشترین افزایش را در میان دیگر ارزهای دیجیتال داشته است و قیمت آن ۲۰۴ دلار می باشد و در حال حاضر به رتبه ششمین ارز دیجیتال برتر ارتقا یافته است. پس از آن بیت کوین کش با افزایش ۷.۲۵ درصدی بیشترین افزایش را در میان دیگر ارزهای دیجیتال شاهد می باشد. قیمت این ارز دیجیتال نیز در حال نوشتن این خبر ۲۸۳ دلار می باشد.

شایعاتی مبنی بر اینکه کریگ رایت کلید خصوصی ۱ میلیون بیت کوینی که با دیوید کلیمن استخراج کرده بودند را دریافت کرده است و به نظر می رسد این عامل دلیلی بر افزایش قیمت این کوین بوده است. البته این ارز نشانه های صعودی قوی از خود نشان داده بود اما بدون شک افزایش قیمت تا این میزان به عوامل فاندامنتال این چنینی نیازمند است.

دش نیز که طی هفته گذشته با افزایش ۱۴ درصدی مواجه شده بود در حال حاضر افزایش ۲۱ درصدی قیمت را شاهد می باشد و این ارز دیجیتال با قیمت ۷۸ دلار معامله می شود. در حال حاضر سلطه بیت کوین در بازار ۶۸.۲ درصد است و ارزش کلی بازار به ۲۲۶ میلیارد دلار رسیده است.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید