دنیای ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح ۷۷۵۰ دلار

شب گذشته قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی به بالای سطح ۷۷۰۰ دلار رسید. افزایش قیمت به سطح ۷۷۰۸ دلار زیاد دوام نداشت، اما تقریبا بیشترین افزایش روزانه را نسبت به روند صعودی چشمگیر قیمت در روز پنجشنبه (۷۷۴۲ دلار) داشته است. در حال حاضر این ارز کمی بالاتر از سطح ۷۶۰۰ دلار معامله می شود.

آلت کوین ها نیز همراه با افزایش قیمت بیت کوین در اوایل امروز به بالاترین سطح رسیدند، اما در حال حاضر ادامه روند صعودی برترین های آنها مانند اتریوم، چین لینک و تزوس به اقدام قیمت بیت کوین بستگی دارد.

همانطور که نمودار ۴ ساعته نشان می دهد قیمت بیت کوین در زیر سطح ۷۶۰۰ دلار قفل شده و این سطح با شمع نزولی ۱۲ مارس ( کاهش شدید قیمت به سطح ۳۷۶۵ دلار) در یک خط قرار گرفته اند. همچنین در بالای این سطح می توان انبرک بالایی (قله) قیمت بیت کوین در سطح ۷۹۸۰ دلار را مشاهده کرد که در ۱۱ و ۱۲ مارس تشکیل  شد.

این سطح، فاصله خیلی کمی با سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱٫۸ درصد دارد. در حال حاضر، قیمت تلاش می کند تا مانند ۲۳ آوریل به بالای این سطح مقاومت برسد.

BTC USDT 4-hour chart افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح ۷۷۵۰ دلار                                    7750
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

از آن جا که قیمت به سطح فعلی اصلاح شد، مهم است که در بالای سطح ۷۴۷۵ دلار (خط قرمز پایین) نگه داشته شود، در غیر این صورت قیمت  کاهش خواهد یافت و سطح های حمایت زیرین دوباره تست خواهند شد.

در حال حاضر، میانگین متحرک همگرایی واگرایی در محدوده زمانی ۴ ساعته به زیر خط سیگنال کاهش یافته و هیستوگرام آن منفی شده است.شاخص قدرت نسبی(RSI) نیز از منطقه صعودی پایین تر آمده و اکنون عدد ۶۲٫۵ را نشان می دهد.

BTC USDT 4-hour chart افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح ۷۷۵۰ دلار
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

در ۲۳ آوریل قیمت به سطح ۷۷۵۲ دلار رسید و از آن زمان به بعد در امتداد بازوی بالایی باند بولینگر حرکت کرده است. معمولا پس از شکست به سمت پایین، قیمت کاهش می یابد و سطح حمایت زیرین را تست می کند. این سطح می تواند میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه باند بولینگر باشد که کمی پایین تر از نود VPVR با حجم بالا و سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد در  سطح ۷۱۳۰ دلار قرار دارد. 

در صورتی که قیمت نتواند سطح ۷۴۷۵ دلار را حفظ کند، به احتمال زیاد به سطح ۷۱۳۰ دلار کاهش خواهد یافت.

BTC USDT daily chart افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح ۷۷۵۰ دلار 1587895551 265                                    7750
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

بازه زمانی روزانه نشان می دهد که قیمت بیت کوین شرایط نسبتا خوبی دارد، چون این ارز از منطقه مقاومت ۱۹ روزه خود در ۶۹۰۰ تا ۷۲۵۰ دلار فاصله گرفته است. اما همانطور که قبلا ذکر شد، امکان دارد که قیمت دوباره منطقه ۷۲۵۰ تا ۷۱۰۰ دلار را دوباره تست کند.

با بررسی دو شمع اخیر می توان فهمید که قیمت در حال کاهش یافتن است، زیرا شمع های دوجی خنثی نشان می دهند که خریداران و فروشندگان درباره جهت حرکت روند مبارزه می کنند. به طور معمول، حجم مقدم بر قیمت است و با بررسی نمودار روزانه می توان دریافت که حجم در حال افزایش است و الگوی کف روزانه دست نخورده باقی می ماند.

اگر قیمت بتواند در بالای سطح ۷۷۵۰ دلار سقف تشکیل دهد، به احتمال زیاد قیمت به سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱٫۸ درصد در ۷۹۲۴ دلار افزایش خواهد یافت. بالاتر از این سطح فیبوناچی، شکاف حجمی در شاخص VPVR وجود دارد و نشان می دهد که شکست حجم بالا می تواند قیمت را به سمت میانگین متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در سطح ۸۷۰۰ دلار سوق دهد.

با پایان هفته، معامله گران به دقت قیمت بیت کوین را زیر نظر می گیرند تا آن را یا در زمان شکست به بالای ۷۷۰۰  و ۸۰۰۰ دلار بخرند و یا منتظر می مانند تا قیمت به سطح ۷۱۵۰ دلار برسد. مایک ون دپوپ در مورد روند صعودی بیت کوین گفت:

شکست قیمت به بالای منطقه ۷۷۰۰ دلار می تواند منجر به حرکت روبه بالای بیشتر قیمت شود و  اهداف بعدی (با توجه به شکاف CME) سطوح ۸۵۰۰ و ۹۰۰۰ دلار خواهند بود.

سناریوی روند صعودی قیمت بیت کوین

تا زمانی که سطوح سبز در نزدیکی ۷۳۰۰ دلار به عنوان سطح حمایت باقی بمانند، قیمت روند صعودی داشته و به سمت سطوح بالاتر حرکت خواهد کرد.

افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح ۷۷۵۰ دلار
نمودار ۴ ساعته سناریوی روند صعودی قیمت بیت کوین

علاوه براین، رویداد هاوینگ اهمیت ویژه ای دارد. چنین روایتی می تواند فومو ( ترس از دست دادن بازار) ایجاد کند و منجر به فشار خرید بیشتر، قبل از شروع این رویداد شود. آگاه باشید که چنین رویدادهایی به طور معمول به سبک “با شایعات خریدن و با اخبار فروختن” ختم می شوند. به عبارت دیگر، روند صعودی قابل توجه قیمت در زمان شروع این رویداد و فروش ارزان و یکجا بعد از آن دور از انتظار نیست.

در هر صورت، حفظ سطح حمایت ۷۳۰۰ دلار، روند صعودی را تقویت می کند. قیمت می تواند قبل از حرکت کردن به سمت سطوح بالاتر، برای مدتی در این منطقه شناور باشد. شکستن منطقه ۷۷۰۰ دلار می تواند منجر به افزایش قیمت به سطوح ۸۵۰۰ و ۹۰۰۰ دلار شود.

سناریوی روند نزولی قیمت بیت کوین

اگر قیمت به سمت سطح مقاومت حرکت کند، اما با فروش ارزان و یکجا مواجه شود، احتمالا یک سقف موقت تشکیل خواهد شد. منطقه ۷۷۰۰دلار آخرین سطح مقاومت، قبل از کاهش شدید قیمت در “پنجشنبه سیاه” بوده است.

افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح ۷۷۵۰ دلار 1587895551 655                                    7750
نمودار ۴ ساعته سناریوی روند نزولی قیمت بیت کوین

اگر قیمت نتواند این سطح را پس بگیرد و آن را به حمایت تبدیل کند، سطوح پایین تر دوباره تست خواهند شد. بنابراین فروش ارزان و یکجا منجر به تست مجدد سطح ۷۲۵۰ دلار خواهد شد و عبور نکردن قیمت از سطح ۷۴۰۰ دلار می تواند نشانه روند نزولی و حرکت رو به پایین بیشتر باشد و اهداف بعدی ۶۸۰۰ دلار و ۶۵۰۰ دلار خواهند بود.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید