دنیای ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح مقاومت ۹۴۰۰ دلار

 در فاصله ۴ روز مانده به هاوینگ بیت کوین، روندهای صعودی توانستند منطقه مقاومت کلیدی ۹۱۴۰ تا ۹۲۰۰ دلار را بشکنند و در حال حاضر به سمت هدف بعدی در سطح ۹۵۰۰ دلار حرکت می کنند.

پس از چند روز تلاش برای نگه داشتن قیمت در بالای سطح مقاومت ۹۰۰۰ دلار ، سرانجام در روز چهارشنبه قیمت بیت کوین با یک حرکت قوی توانست به سطح ۹۳۸۰ دلار افزایش پیدا کند. این افزایش ۳٫۶۵ درصدی با رشد بالای حجم رخ داد، اما قیمت به سرعت به سطح ۹۱۲۶ دلار بازگشت. اکنون، قیمت این ارز در  حدود سطح ۹۳۳۰ دلار است.

با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین، سرمایه گذاران این ارز برتر بازار را کاملا زیر نظر دارند تا ببینند آیا می تواند به بالای سطح مقاومت ۹۵۰۰ دلار بشکند و به سطح ۱۰۰۰۰ دلار افزایش یابد یا نه.

معامله گران خوش بین به این روند صعودی، به دنبال نگه داشتن قیمت بیت کوین در بالای سطح ۹۰۰۰ دلار  و تبدیل این سطح مقاومت به حمایت هستند. مرحله بعدی تبدیل سطح مقاومت ۹۲۰۰ دلار به سطح حمایت است.

افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح مقاومت ۹۴۰۰ دلار                                          9400
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در حالی که حرکت قیمت به سمت سطح ۹۳۹۵ دلار گامی مثبت و رو به جلو بوده، اما قیمت در زیر  خط روند نزولی بلند مدت در سطح مقاومت ۹۴۰۰ دلار باقی مانده است. شکستن این سطح منجر به افزایش قیمت به سطح ۹۶۰۰ دلار خواهد شد و برخی از تحلیلگران پیش بینی کردند که قیمت به سطح ۱۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

اگرچه به سرعت به رویداد هاوینگ نزدیک می شویم و سرمایه گذاران جزئی به طور فزاینده ای نسبت به روند صعودی خوش بین هستند، اما باید به خاطر داشت که قیمت بیت کوین از زمان سقوط به سطح ۳۷۵۰ دلار در تاریخ ۱۳ مارس، بیش از ۱۴۵ درصد افزایش یافته و به نظر می رسد که روند صعودی فعلی در حال تشکیل دادن یک سقف ناپایدار در بازه زمانی روزانه است.

بعلاوه، با بررسی دقیق نمودار هفتگی یا روزانه می توان فهمید که سطح ۹۵۰۰ دلار یک سطح مهم مقاومت و حمایت است. انتظار می رود که غلبه کردن بر سطح ۹۵۰۰ دلار دشوار باشد، اما با توجه به نزدیک شدن قیمت به این سطح، افزایش حجم می تواند آن را از پیش رو بر دارد.

افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح مقاومت ۹۴۰۰ دلار
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

با فرض این که قیمت بلافاصله در این سطح اصلاح نشود، سطح ۱۰۰۰۰ دلار و منطقه ۱۰۳۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلار سطح هایی هستند که بیت کوین از سپتامبر ۲۰۱۶ نتوانسته آنها را بشکند. با توجه به این که روند صعودی فعلی بیش از حد طولانی شده است، احتمالا معامله گران در هر یک از این سطح های مهم مقاومت به دنبال فروش استقراضی خواهند بود.

 گزارش تعهدات تجار (COT ) قراردادهای آتی بیت کوین روز جمعه CME نیز نشان می دهد که نهادهای سرمایه گذاری موقعیت های فروش استقراضی خود را افزایش داده اند.

افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح مقاومت ۹۴۰۰ دلار 1588936627 562                                          9400
گزارش CME

قیمت بیت کوین در شرایطی که احساسات سرمایه گذار به شدت صعودی باشد، به اوج خود می رسد، به این معنی که اگر فومو (ترس از دست دادن بازار) وارد عمل شود، اشباع خرید در شاخص قدرت نسبی (RSI)، پایین بودن حجم خرید و بیش از حد طولانی شدن این روند صعودی بی اهمیت خواهند شد.

گذشته از فومو، اصلاح قیمت در منطقه ۹۴۰۰ تا ۹۵۰۰ دلار  ممکن است منجر به برگشت قیمت به منطقه ۸۸۲۵ تا ۸۵۵۰ دلار شود. با شکست به زیر سطح حمایت ۸۵۵۰ دلار ، باید منتظر رسیدن قیمت به حدود ۸۴۰۰ و ۷۸۰۰ دلار بود.

افزایش قیمت بیت کوین در صورت شکستن سطح مقاومت ۹۴۰۰ دلار
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

در حال حاضر، نمودارهای بازه های زمانی کوتاه تر نشان می دهند که قیمت بیت کوین تلاش می کند تا به بالای سطح ۹۴۰۰ دلار افزایش یابد و اگر در این سطح اصلاح شود، قیمت آن باید ابتدا سطح حمایت را در ۹۲۰۰ دلار ایجاد کند. هر چند انتظار می رود که سطح ۹۰۰۰ دلار دوباره تست شود تا به عنوان سطح حمایت تایید شود.

در صورتی که این دو سطح حمایت حفظ نشوند، کاهش قیمت به سطح ۸۸۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود، زیرا  میانگین متحرک ۲۰ ساعته و یک سطح حمایت تست شده به همراه یک نود حجم بالای VPVR در سطح ۸۸۵۰ دلار قرار دارند.

برای کوتاه مدت، معامله گران باید به حجم معاملات و شکست به بالای سقف روزانه ۹۳۹۵ دلار دقت کنند.


منبع خبر ” coinsara ”
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید