دنیای ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین تا ۹۷۰۰ دلار؛ ماینرها درصدد خاموش کردن دستگاه های خود هستند!

اگرچه بیت کوین سریعا در حال بازیابی کاهش قیمت قبل از هاوینگ خود می‌باشد، اما بعضی از ماینر ها هم چنان در صدد خروج از این شبکه هستند.

امروز قیمت بیت کوین به ۹۷۳۰ دلار نیز رسید که افزایش ۲۰ درصدی نسبت به قیمت ۸۱۰۰ دلاری در روز یک شنبه، یک روز قبل از هاوینگ را نشان می‌‌دهد.

این جهش قیمت توانست ۷۵ درصد کاهش قیمت از ۱۰۵۰۰ به ۸۱۰۰ دلار در روز ۱۰ می را جبران کند.

طبق اطلاعات BitInfoCharts، اگرچه قیمت بیت کوین بخش عمده ای از کاهش خود را بازیابی کرده است، اما هش ریت این ارز دیجیتال به ۹۸ اگزاهش کاهش یافته است که کاهش ۲۷ درصدی از هش ریت ۱۳۵ اگزاهش در روز یک شنبه است.

هش ریت یک روزه اغلب دارای نوسان های شدید است و اطلاعات مفید اندکی درباره روند کلی ارائه می‌‌دهد. بنابراین، اکثر تحلیلگران میانگین ۷ روزه هش ریت را ترجیح می‌‌دهند که نوسان های روزانه در آن تأثیر کمتری دارد.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط شرکت تحلیل بلاک چین گلس نود، میانگین ۷ روزه نیز از ۱۲۲ اگزاهش قبل از هاوینگ به ۱۱۴ اگزاهش در ثانیه رسیده است.

هش ریت بیت کوین  افزایش قیمت بیت کوین تا ۹۷۰۰ دلار؛ ماینرها درصدد خاموش کردن دستگاه های خود هستند!

کاهش هش ریت نشان می‌دهد که بعضی از ماینر ها پس از هاوینگ روز دوشنبه، فعالیت های خود را کمتر کرده یا دستگاه های خود را خاموش کرده اند. یکی از دلایل این موضوع، افزایش حدفاصل یا زمان میانگین استخراج بلاک ها می‌‌باشد.

بلاک بیت کوین  افزایش قیمت بیت کوین تا ۹۷۰۰ دلار؛ ماینرها درصدد خاموش کردن دستگاه های خود هستند!

میانگین حدفاصل استخراج دو بلاک از ۷۲۷ ثانیه یا ۱۲ دقیقه به ۸.۵ دقیقه رسیده است.

انتظار می‌رفت که پس از هاوینگ، بعضی از ماینر ها مخصوصا آنهایی که از دستگاه های ماینینگ قدیمی نظیر انت ماینر S9s استفاده می‌کنند از شبکه خارج شوند.

الکس دو ورای (Alex de Vries) موسس خبرگزاری اقتصادی Digiconomist و متخصص بلاک چین در این خصوص گفته است:

طول عمر ماینرهای S9s تاکنون نیز بیش از حد انتظار شده است و قیمت بیت کوین باید دو برابر شود تا استفاده از این دستگاه ها منطقی باشد.

دو ورای هم چنین کاهش ۲۰ درصدی هش ریت در کوتاه مدت را پیش بینی کرد. تاکنون میانگین ۷ روزه هش ریت ۶.۵ درصد کاهش یافته است.

هرچند، اگر قیمت به روند صعودی خود ادامه دهد، حتی دستگاه های قدیمی نیز ممکن است مجددا روشن شوند، مخصوصا آنکه فصل بارندگی در استان سیچوان کشور چین نزدیک است. گفتنی است سیچوان منطقه ای است که بیش از ۵۰ درصد کل توان ماینینگ شبکه بیت کوین را در اختیار دارد.

طبق محاسبه گر ارائه شده توسط Poolin، حتی اگر قیمت بیت کوین به ۱۳۷۶۰ دلار برسد، باز هم انت ماینر S9 با اندکی ضرر به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

بعضی از تحلیلگران معتقدند که خروج ماینر ها از شبکه در نیمه اول ماه مارس رخ داد، هنگامی که قیمت بیت کوین از ۹۰۰۰ به ۳۸۶۷ دلار رسید. دو ورای در توییتر بیان کرد:

ما در ماه مارس به دلیل سقوط قیمت، یک هاوینگ کوچک داشتیم. کاهش شدید هش ریت در کوتاه مدت را پیش بینی نمی‌کنم.

عبور از قیمت ۱۳,۰۰۰ دلار در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد، هرچند عبور از قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار دور از دسترس نیست، زیرا موجودی بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال پس از هاوینگ در حال کاهش است که نشانه روند صعودی بلندمدت می‌باشد.

صرافی  افزایش قیمت بیت کوین تا ۹۷۰۰ دلار؛ ماینرها درصدد خاموش کردن دستگاه های خود هستند!

میانگین ۷ روزه واریز به صرافی ها به ۲,۳۲۳,۹۵۱ بیت کوین کاهش یافته است که کمترین مقدار پس از ماه می ۲۰۱۸ می‌باشد. سرمایه گذاران معمولا در زمان سقوط قیمت یا هنگامی که درباره ادامه روند صعودی قیمت خوش بین نیستند، کوین های خود را از کیف پول ها به صرافی ها انتقال می‌دهند.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید