دنیای ارز دیجیتال

افزایش قیمت اتریوم به بالای سطح ۲۵۰ دلار در صورت حفظ مناطق حمایت مهم

در هفته های اخیر اتریوم بیشترین افزایش از کف را در برابر جفت بیت کوین خود به ثبت رساند و این یک نشانه صعودی برای قیمت اتریوم است.

اخیرا تمرکز روی قیمت بیت کوین بوده ولی این تمرکز به آرامی در حال تغییر به سمت دیگر ارزها است. یک دلیل ساده وجود دارد: هاوینگ تمام شد، بنابراین بازارها به نوسانات طبیعی روزمره خود برمی گردند. از این رو، آلت کوین ها می توانند توجه بیشتر معامله گران را به خود جلب کنند.

بر اساس این فرضیه، تجزیه و تحلیل اتریوم، دومین ارز برتر بازار ارز رمزنگاری، ضروری به نظر می رسد.

روبرو شدن اتریوم با سطوح مقاومت قوی در ۲۱۵ تا ۲۳۰ دلار

پس از هاوینگ، بیت کوین در داخل یک منطقه گیر افتاده و همین اتفاق هم برای اتریوم رخ داده است. قیمت این ارز در منطقه ۱۶۸ تا ۱۷۵ دلار سطح حمایت ایجاد کرده، در حالی که هنوز نتوانسته به بالای منطقه مقاومت ۲۱۵ تا ۲۳۰ دلار بشکند.

نمودار یک روزه قیمت اتریوم افزایش قیمت اتریوم به بالای سطح ۲۵۰ دلار در صورت حفظ مناطق حمایت مهم                              250
نمودار یک روزه قیمت اتریوم

نکته جالب تر این که، قیمت اتریوم به شدت از قیمت بیت کوین عقب مانده است. قیمت بیت کوین توانست دوباره به زمان اوج  خود در ماه فوریه برگردد، اما اتریوم مانند بیت کوین قوی نیست و هنوز ۳۰ درصد پایین تر از آن زمان است.

این به چه معناست؟ به خاطر هاوینگ، تمرکز بر روی بیت کوین بوده است. در حین افزایش اخیر بیت کوین از سطح ۷۸۰۰ به ۱۰۴۰۰ دلار، یک فروش ارزان و یکجا در آلت کوین ها رخ داد و جفت های بیت کوین – آلت کوین شاهد کاهش شدید ۲۰ تا ۳۰ درصدی بودند.

البته، تجربه ثابت کرده که تقریبا همیشه ابتدا بیت کوین روند صعودی را آغاز می کند. بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به بالاترین سطح رسید، ولی آلت کوین ها در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ بیشترین افزایش را ثبت کردند.

بنابراین، ابتدا باید قیمت بیت کوین تثبیت و روند صعودی آن کند شود، سپس آلت کوین ها می توانند فرصتی برای آغاز روند صعودی و افزایش قیمت داشته باشند. بر این اساس، آنها می توانند برای پس گرفتن سطح های فوریه خود اقدام کنند، که برای اتریوم این سطح در منطقه ۲۷۰ تا ۳۰۰ دلار قرار دارد.

سطح حمایت مهم ارزش کل بازار

ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در حال نشان دادن علائم مهمی از یک حرکت بالقوه رو به بالا است. اول از همه، ارزش بازار سرانجام توانست سطح سال ۲۰۱۸ را دوباره به حمایت تبدیل کند. سطح حمایت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ در حدود سطح ۶۰۰۰ دلار بود و قبل از وقوع کاهش شدید قیمت، این سطح چندین بار تست شد.

ارزش کل بازار ارز رمزنگاری افزایش قیمت اتریوم به بالای سطح ۲۵۰ دلار در صورت حفظ مناطق حمایت مهم
نمودار یک روزه ارزش کل بازار ارز رمزنگاری

براین اساس، ارزش کل بازار به میزان قابل توجهی از بیت کوین عقب مانده است، زیرا در حال حاضر  این ارز در سطح ۹۶۰۰ دلار معامله می شود که ۶۰ درصد بالاتر از سطح حمایت ۶۰۰۰ دلار قرار دارد. می توان نتیجه گرفت که آلت کوین ها هم از این ارز برتر بازار عقب مانده اند.

دوم، نمودار نیز افزایش حجم را نشان می دهد. افزایش حجم در حالی که هنوز قیمت در محدوده های جانبی حرکت می کند، نشان دهنده انباشت و افزایش علاقه به این دارایی است. افزایش حجم یک سیگنال صعودی است.

سوم، میانگین متحرک های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در بازه زمانی روزانه سطح های حمایت را نشان می دهند. این میانگین متحرک ها سطح حمایت را در کاهش اخیر تثبیت کرده اند.

چرا میانگین متحرک ها مهم هستند؟

اهمیت میانگین متحرک ها در نمودار زیر نشان داده شده است. در طول چرخه قبلی روند صعودی،  ارزش کل بازار هرگز میانگین متحرک ها را از دست نداد تا این که در ابتدای سال ۲۰۱۸ میانگین متحرک ۱۰۰ روزه را از دست داد.

نمودار یک روزه ارزش کل بازار ارز رمزنگاری افزایش قیمت اتریوم به بالای سطح ۲۵۰ دلار در صورت حفظ مناطق حمایت مهم 1589911483 660                              250
نمودار یک روزه ارزش کل بازار ارز رمزنگاری

حفظ و تبدیل کردن این میانگین متحرک ها به سطح حمایت حاکی از قوی بودن و تغییر روند است. اگر ارزش کل بازار این میانگین متحرک ها را از دست بدهد، روند نزولی دوباره به بازار بر می گردد. 

نمودار یک روزه ارزش کل بازار آلت کوین افزایش قیمت اتریوم به بالای سطح ۲۵۰ دلار در صورت حفظ مناطق حمایت مهم
نمودار یک روزه ارزش کل بازار آلت کوین

ارزش کل بازار آلت کوین ساختار مشابه ارزش کل بازار دارد. حتی جالب تر این که سطح حمایت بیت کوین در ۶۰۰۰ دلار را می توان با خط افقی قرمز نمودار فوق مقایسه کرد. از این طریق نتیجه گیری می شود که آلت کوین ها به شدت از بیت کوین عقب مانده اند.

با این حال، سطح حمایت ارزش بازار آلت کوین نیز در میانگین متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه قرار دارد. همچنین سطح ۷۰ میلیارد دلار مانند یک سطح حمایت عمل می کند. تا زمانی که این سطح های حمایت حفظ شوند، حرکت به سمت سطح های ۱۱۰ و ۱۲۰ میلیارد دلار دور از انتظار نیست.

سطح هایی را که باید زیر نظر گرفت

سطح های حمایت قیمت اتریوم درست مانند ارزش کل بازار در میانگین متحرک های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه قرار دارند. تا زمانی که این سطح های حمایت حفظ شوند، احتمالا روند صعودی ادامه خواهد یافت و به جز احساسات مبتنی بر تاریخ، دلایل کمی برای نزولی شدن روند قیمت وجود دارد.

نمودار یک رزوه قیمت اتریوم افزایش قیمت اتریوم به بالای سطح ۲۵۰ دلار در صورت حفظ مناطق حمایت مهم 1589911483 998                              250
نمودار یک رزوه قیمت اتریوم

منطقه ۱۶۸ تا ۱۷۳ دلار برای اتریوم خیلی مهم است و باید آن را حفظ کند. در صورت حفظ این منطقه، ادامه روند صعودی تضمین می شود. اصلاح احتمالی کوتاه مدت به این منطقه سالم به نظر می رسد. چنین اصلاحی موجب تثبیت و تایید منطقه حمایت ۱۶۸ تا ۱۷۳ دلار می شود.

با این حال، تبدیل سطح مقاومت ۱۹۵ دلار به سطح حمایت می تواند نشانه روند صعودی باشد. تا زمانی که هریک از سطح های فوق به عنوان سطح حمایت عمل کند، احتمال ادامه روند صعودی قیمت وجود دارد.

هدف های قیمت در روند صعودی 

اولین هدف مهم در منطقه ۲۵۰ تا ۲۵۲ دلار است. هدف دوم قیمت در منطقه ۲۸۰ تا ۲۹۰ دلار ( بالاترین سطح در فوریه) قرار دارد. و منطقه ۳۲۰ تا ۳۴۰ دلار هدف سوم قیمت خواهد بود. البته، باید دید که آیا قیمت اتریوم در بالای میانگین متحرک ها باقی خواهد ماند یا نه، چون شاخص های مهمی برای روندهای صعودی و نزولی هستند.

نمودار یک رزوه قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین افزایش قیمت اتریوم به بالای سطح ۲۵۰ دلار در صورت حفظ مناطق حمایت مهم
نمودار یک رزوه قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین

این جفت بیت کوین باید کمی قوی تر شود. قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین هنوز در داخل یک منطقه بین ۰٫۰۱۸ و ۰٫۰۲۷۵ بیت کوین قرار دارد.  با این حال، سطح حمایت ۰٫۰۲۱ بیت کوین برای دومین بار تایید خواهد شد. معامله گران و سرمایه گذاران در اینجا شاهد بالاترین سقف خواهند بود. 

بنابراین تثبیت سطح حمایت ۰٫۰۲۱ بیت کوین برای ادامه روند صعودی ضروری است. مرحله بعدی حرکت به سمت ۰٫۰۲۴ بیت کوین و شکستن آن است. اگر این روند صعودی اتفاق بیفتد، هدف بعدی سقف جدید در بالای ۰٫۰۲۷۳ بیت کوین خواهد بود.

برای چنین حرکتی، نوسانات بیت کوین باید فروکش کنند. طی روند صعودی بیت کوین قبل از هاوینگ، قیمت اتریوم کاهش یافت. زمانی که نوسانات بیت کوین کم شوند، فضا برای افزایش قیمت اتریوم باز می شود.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید