دنیای ارز دیجیتال

اعتراض ماینرها درباره تعرفه سوخت مصرفی برق ماینینگ؛ ۴۰۰ برابر گران‌تر از نرخ یارانه‌ای

اعتراض ماینرها درباره تعرفه سوخت مصرفی برق ماینینگ؛ ۴۰۰ برابر گران‌تر از نرخ یارانه‌ای

نامه اخیری که به مدیر عاملان شرکت‌های گاز استانی ارسال شده، از تعرفه‌ای برای فروش سوخت گاز طبیعی به ماینرها حکایت دارد که نسبت به نرخ یارانه‌ای آن بسیار گران‌تر است.

براساس این نامه که در تاریخ ۲۹ آبان و در راستای مصوبه هیات وزیران از سوی رئیس امور تعرفه‌ها و قراردادها به امضا رسیده، گاز طبیعی به ازای هر متر مکعب با تعرفه پایه ۲۰۸۰ تومان محاسبه خواهد شد.

در این نامه آمده است:

لازم به ذکر است که بر اساس نامه شماره گ۱۰۸۲۱۸/۰۱۰/۱۱ مورخ ۹۸/۸/۱۸ رئیس محترم امور طراحی، توسعه و نگهداشت سیستمهای کاربردی کد نوع مصرف ۹۴ (صنعت مولد رمز ارز) نیز با تعرفه پایه ۲۰۸۰۰ ریال به ازای هر متر مکعب گاز طبیعی بمنظور تخصیص به این مشترکین در امانه صدور صورتحساب ایجاد گردیده است.

نامه ارسالی به مدیران عامل شرکت های گاز استانی اعتراض ماینرها درباره تعرفه سوخت مصرفی برق ماینینگ؛ ۴۰۰ برابر گران‌تر از نرخ یارانه‌ای اعتراض ماینرها درباره تعرفه سوخت مصرفی برق ماینینگ؛ ۴۰۰ برابر گران‌تر از نرخ یارانه‌ای
نامه ارسالی به مدیران عامل شرکت های گاز استانی

بر اساس گفته‌های امید علوی، از فعالان صنعت ماینینگ، اعلام این نرخ در حالی صورت گرفته که وزارت نیرو هر متر مکعب گاز طبیعی را برای نیروگاه‌ها با تعرفه ۵ تومان محاسبه می‌کند و نرخ اعلام شده بیش از ۴۰۰ برابر گران‌تر در نظر گرفته شده است.

نرخ مصوب برق ماینینگ ماه گذشته به ازای هر کیلووات ساعت ۹۶۵ تومان اعلام شد که در هشت ماه سال با ضریب ۰.۵ محاسبه می‌گردد. این در حالی است که نیروگاه‌هایی که گاز یارانه‌ای را به نرخ ۵ تومان به ازای هر متر مکعب دریافت می‌کنند، موظف هستند برق ماینینگ را با تعرفه ۹۶۵ تومان برای ماینرها محاسبه کنند و این در حالی است که هزینه تمام شده هر کیلووات ساعت برای آن‌ها تنها ۵۰ تومان خواهد بود. ولی دریافت گاز طبیعی با نرخ ۲۰۸۰ تومان، هزینه تمام شده برای هر کیلووات ساعت را به حداقل ۶۰۰ تومان خواهد رساند.

گفتنی است که حوزه معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی که در شهریور ماه، پیشنهاد دریافت گاز یارانه‌ای برای نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی را ارائه داده بود.

پیشنهاد تخصیص گاز یارانه‌ای اعتراض ماینرها درباره تعرفه سوخت مصرفی برق ماینینگ؛ ۴۰۰ برابر گران‌تر از نرخ یارانه‌ای اعتراض ماینرها درباره تعرفه سوخت مصرفی برق ماینینگ؛ ۴۰۰ برابر گران‌تر از نرخ یارانه‌ای 1574920777 773

در نامه دیگری که ابتدای آبان ماه ابلاغ شده و به امضای وزیر نفت رسید، از تعرفه سوخت گاز برای ماینینگ صحبت شده بود.

تعرفه گاز ماینینگ اعتراض ماینرها درباره تعرفه سوخت مصرفی برق ماینینگ؛ ۴۰۰ برابر گران‌تر از نرخ یارانه‌ای اعتراض ماینرها درباره تعرفه سوخت مصرفی برق ماینینگ؛ ۴۰۰ برابر گران‌تر از نرخ یارانه‌ای 1574920777 561

اقدامات اخیر وزارت نیرو از انحصار طلبی این وزارت خانه و تلاش مضاعف آن‌ها برای جلوگیری از فعالیت استخراج‌کنندگان در ایران حکایت دارد که حتی گزینه احداث نیروگاه و تولید برق ماینینگ توسط خود ماینرها را هم از آن‌ها گرفته و نتیجه‌ای جز از دست دادن فرصت‌های موجود در پی نخواهد داشت.

ممکن است علاقه مند باشید

موردی یافت نشد.


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید