دنیای ارز دیجیتال

ازدحام شبکه گریبانگیر EOS؛ این ارز در صدد حل مشکل شبکه خود است!

دن لاریمر (Dan Larimer) مدل جدید اختصاص منابع پیشنهاد داده است که با ازدحام شبکه EOS مقابله خواهد کرد. در صورت موفقیت آمیز بودن این پروپوزال، توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز دسترسی بهتری به منابع پهنای باند مورد نیاز برای اجرای برنامه های خود خواهند داشت. این تغییر به طور ویژه می‌تواند منابع CPU و NET را با قیمت ثابت تری در دسترس قرار دهد. لاریمر در پروپوزال خود توضیح داد که شکایت های زیادی در خصوص گران بودن منابع CPU و غیرقابل پیش بینی بودن میزان پهنای باند ارائه شده در هر لحظه وجود دارد. وی افزود که بازار اجاره منابع CPU به صورت احتکار درآمده است و در نتیجه، بسیاری از افراد نمی‌توانند EOS کافی برای رزرو CPU ارائه دهند. پروپوزال جدید لاریمر به منظور کاهش احتکار طراحی شده است. این پروپوزال تضمین می‌کند که ۱۰۰ درصد CPU که از قرارداد سیستم ایاس (EOS) اجاره داده می‌شود، دارای منحنی قیمت تصاعدی است و CPU را به منبع غیرقابل انتقال تبدیل می‌کند. این ویژگی ها می‌تواند بازار پویای منابع را بازار ثابتی تبدیل کند.

طراحی مجدد REX

این اولین باری نیست که ایاس در صدد حل مشکل ازدحام شبکه برآمده است. در ماه می، این شبکه به معرفی REX پرداخت. REX یک پلتفرم تبادل منابع است که به کاربران امکان می‌دهد تا EOS خود را ارائه دهند، در ننیجه توان CPU خود را در اختیار سایر کاربران قرار داده و در عوض پاداش دریافت کنند. هرچند از آنجایی که کاربران برداشت های زیادی انجام دادند، REX با اتمام این ارز دیجیتال مواجه شد. این پلتفرم یک مشکل دیگر نیز داشت که زمان انتظار بسیار طولانی آن بود. لاریمر در این خصوص گفت که اجاره دهندگان ۳۰ روز برای انقضای اجاره ها صبر می‌کردند یا اجاره کنندگان به جایی رسیدند که دیگر EOS برای اجاره کردن نداشتند، زیرا اجاره دهندگان درخواست برگشت EOS خود را می‌کردند. وی در پایان گفت که هیچ راهکار ساده ای در مدل REX برای دو طرف وجود نداشت. علیرغم این مشکلات، REX هم چنان فعال است. لاریمر در این خصوص گفت خبر خوب این است که REX همانطور که طراحی شده بود فعال است. اجاره دهندگان هنوز می‌توانند EOS از REX دریافت کنند و این بازار جدید، در آینده پاداش ها را بین کاربران REX توزیع خواهد کرد. هرچند تمام این امور بستگی به این دارد که آیا EOS واقعا راهکار لاریمر را پیاده سازی می‌کند یا خیر.

کناره گیری دو برنامه غیرمتمرکز

مشکل ازدحام شبکه EOS با ایردراپ ایداس (EIDOS) در ماه جاری حادتر شد. طبق گزارش کوین بیس، کمپین ایداس مسئول افزایش قیمت CPU تا ۱۰۰,۰۰۰ درصد بوده است. اگرچه به احتمال زیاد این کمپین در آینده شکست خواهد خورد، اما قیمت CPU در EOS نسبت به چند هفته گذشته تغییر نکرده است. به دلیل رویداد اخیر، دو برنامه غیرمتمرکز در حال آماده شدن برای ترک EOS هستند. شبکه اجتماعی کارما (KARMA) تصمیم گرفته است تا به زنجیره خواهر EOS به اسم WAX انتقال یابد. هم چنین برنامه شرط بندی EarnBet اعلام کرده است که در چند ماه آینده، EOS را ترک خواهد کرد، مگر آنکه تولیدکنندگان بلاک به محدود کردن تراکنش های اسپم و هرز بپردازند. این برنامه، پروپوزال لاریمر را به عنوان یک راهکار مناسب در نظر نمی‌گیرد. هرچند این موضوع به مهاجرت گسترده از شبکه نمی‌شود. با در نظر گرفتن این موضوع که برنامه های غیرمتمرکز مرتبا بین بلاک چین ها جابه‌جا می‌شوند و این نکته که شبکه EOS تقریبا ۵۰۰ برنامه غیرمتمرکز دارد، از دست دادن دو پروژه تاثیر و آسیب چشمگیری بر روی این بلاک چین نخواهد داشت. در نتیجه، پروپوزال لاریمر به تدریج وارد خواهد شد و در این مدت، سایر پروژه ها نیز باید عدم رضایت خود از این پروپوزال را با EOS در میان بگذارند.

منبع خبر “میهن بلاک چین”

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید