دنیای ارز دیجیتال

ارزهای برنده و بازنده ماه آوریل

ماه جدید میلادی شروع شده و زمان آن رسیده تا نگاهی به عملکرد ارزهای رمزنگاری در ماه قبل بیندازیم. نکته مثبت ماه آوریل این که، بیشتر اوقات ارزهای رمزنگاری در منطقه سبز بودند و حتی نمی توان ارزی را پیدا کرد که عملکرد بدی داشته باشد. در حالی که ارزهای برتر بازار در ماه گذشته شاهد افزایش دو رقمی ( از لحاظ درصدی) بودند، در رده یک تا ۱۰۰ فقط دو ارز و در فهرست ۲۰۰ ارز برتر، فقط ۱۲ ارز کاهش قیمت داشتند. در مجموع، ماه بسیار خوبی برای ارزهای رمزنگاری بوده است.

به دنبال کاهش شدید قیمت ها در ماه مارس،  بازار ارز رمزنگاری در ماه آوریل روند افزایشی کندی داشت و در روزهای پایانی این ماه شاهد جهش قیمت بودیم. بیت کوین توانست تمام کاهش های قیمت در”پنجشنبه سیاه” را جبران کند. علاوه بر این، چندین ارز رمزنگاری مهم دیگر، از جمله اتریوم و بیت کوین کش نیز عملکرد قوی داشتند. این افزایش قیمت ها منجر به سبز شدن بازار ارز رمزنگاری شد.

ضمنا، تحلیلگران در صرافی بزرگ کراکن یک ماه قبل هشدار داده بودند که اگر چه  ماه آوریل برای بیت کوین به لحاظ تاریخی دومین ماهی بوده که بهترین عملکرد را داشته، اما به سرمایه گذاران توصیه می شود که مراقب کاپیتولاسیون احتمالی استخراج کننده و/یا هودلر(دارنده ارز ) باشند. همچنین به نحوه مقابله جهان با بحران اقتصادی ناشی از همه گیری کروناویروس دقت کنند. سرمایه گذارانی که بازار را ترک می کنند، ممکن است تصمیم به نقد کردن همه بیت کوین ها و سایر دارایی های خود بگیرند.

۱۰ ارز برتر بازار

10 ارز برتر  ارزهای برنده و بازنده ماه آوریل

تمام ۱۰ ارز اول جدول در ماه گذشته شاهد افزایش چشمگیر قیمت بوده اند و درصد افزایش آنها دو رقمی شد. البته نباید تدر را به حساب آورد، چون یک ارز پایدار است. از میان این ارزها، تزوس در ماه گذشته ۷۷ درصد افزایش قیمت داشت و از لحاظ عملکرد رتبه سوم را داشت. بعد از آن اتریوم و بایننس کوین بودند که قیمت آنها به ترتیب ۵۹ و ۴۲ درصد افزایش یافت.

بیت کوین، ارز شماره یک بازار ارزرمزنگاری، در ماه آوریل در جایگاه چهارم قرار گرفت و قیمت آن ۳۷ درصد افزایش یافت. بقیه ۱۰ ارز برتر بازار بین ۲۱ تا ۲۹ درصد افزایش یافتند، البته به غیر از بیت کوین کش که با ۱۶ درصد رشد، کمترین افزایش را در این فهرست داشت. شایان ذکر است که بیت کوین کش و بیت کوین اس وی اولین هاوینگ خود را در ماه آوریل تجربه کردند.

۱۰ ارز بنده ماه آوریل

10 ارز برنده  ارزهای برنده و بازنده ماه آوریل

با بررسی دقیق تر ۵۰ ارز اول جدول، می توان به راحتی ارزهایی را پیدا کرد که عملکرد خوبی داشته اند. بر خلاف ماه مارس که کل ارزهای بازار ارز رمزنگاری، به جز یک ارز، در منطقه قرمز قرار داشتند، ماه آوریل فراوانی منطقه سبز بود. دیجیبایت به لحاظ عملکرد در صدر قرار داشت و قیمت آن ۲۴۰ درصد افزایش یافت. بیشتر ارزهای دیگر در این فهرست بین ۵۹ تا ۷۷ درصد افزایش را تجربه کردند و سه تا از ارزها با ۴۰ درصد رشد، کمترین افزایش را دشتند. کازموس آخرین رتبه را از لحاظ عملکرد به خود اختصاص داد. 

در ضمن، توکن هایو تقریبا ۱۱۷ درصد افزایش قیمت داشت و به لحاظ عملکرد در رتبه دوم قرار گرفت. این یک مرحله مهم برای این ارز است، چون مشکلات بوجود آمده در شبکه استیم منجر به هاردفورک آن و ایجاد هایو شد.

۱۰ ارز بازنده ماه آوریل

10 ارز بازنده  ارزهای برنده و بازنده ماه آوریل 1588611632 202

لیست ارزهایی که عملکرد خوبی در ماه آوریل نداشتند، پیچیده است. به جز ارزهای پایدار، هنوز ارزهایی در فهرست ۵۰ ارز اول وجود دارند که در ماه گذشته در منطقه سبز بوده اند. این بدان معنی است که ما به دنبال ارزهایی در این فهرست می گردیم که کمترین افزایش را داشته اند. چندین ارز با افزایش بیش از ۲۰ درصد در این دسته قرار داشتند. در بین آنها دو ارز از ۱۰ ارز برتر بازار بودند: لایت کوین و ریپل. سه ارز افزایش ۱۰ درصدی را تجربه کردند و به لحاظ عملکرد پایین تر از ریپل و لایت کوین قرار گرفتند. لئو توکن با ۲ درصد افزایش در رده آخر قرار داشت.

ارزهایی که در فهرست ۱۰۰ و ۲۰۰ ارز برتر، بهترین و بدترین عملکرد را داشته اند

حالا به بررسی ۱۰۰ ارز برتر بازار می پردازیم. در این فهرست ، ارز بلومزد توکن با افزایش ۱۷۹۹ درصدی سایر ارزها را پشت سر گذاشت. چهار ارز دیگری که درصد افزایش سه رقمی به ثبت رساندند به ترتیب عبارتند از: هایپریون  ۳۵۰ درصد ، دیجیبایت ۲۴۰ درصد،  آوه ۱۲۵ درصد و هایو ۱۱۷ درصد. بقیه ۱۰ ارز برتر در فهرست ۱۰۰ ارز، بین ۷۹ تا ۸۳ درصد افزایش داشتند. استلار شاهد ۷۹ درصد افزایش بود. در این فهرست برخی ارزها قرمز بودند، گرچه هنوز دو مورد است. سولوجنیک ۱۰۰ درصد کاهش داشت در حالی که پلی فیول ۳ درصد کاهش را تجربه کرد. 

سرانجام، با بررسی ۲۰۰ ارز برتر بازار به لحاظ ارزش بازار، دریافتیم که هنوز بلومزد توکن و هایپریون به ترتیب در رتبه های اول و دوم قرار دارند. بعد از آنها طرز قرارگیری تا حدودی تغییر می کند. بندپروتکل با ۳۰۳ درصد ، سی جی سی ایکس با ۲۶۴ درصد رشد به ترتیب در مکان های سوم و چهارم قرار دارند. هایو در رده نهم و مید سیف کوین با ۹۵ درصد افزایش در مکان دهم قرار دارند.

از طرف دیگر، ۱۲ ارز را پیدا کردیم که در ماه آوریل کاهش قیمت داشته اند. سولوجنیک در این فهرست در صدر قرار دارد. گپس با ۳۶ درصد کاهش و یاپ استون با ۳۴ درصد در مکان های بعدی هستند.  سه ارز دیگر بین ۱۱ تا ۱۴ درصد و بعد از آنها پنج ارز دیگر بین ۱ تا ۳ درصد کاهش داشتند. 


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید