دنیای ارز دیجیتال

احتمال حرکت انفجاری اتریوم در صورت خروج از محدوده فعلی

اتریوم خود را برای یک حرکت بزرگ آماده می کند و رسیدن قیمت آن به سطح ۳۳۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود. اخیرا چندین آلت کوین، قوی عمل کرده اند. تتا توکن، زیلیکا و اِلروند نمونه هایی از این آلت کوین ها هستند. با این حال، ارزهای بزرگتر بازار عقب مانده اند، و تنها کاردانو عملکرد خوبی داشته است.

در حالی که برخی آلت کوین های کوچکتر روند صعودی خود را آغاز کرده اند، سرمایه گذاران به این فکر می کنند که دقیقا چه چیزی برای یک روند صعودی قوی در آلت کوین های بزرگ لازم است؟ آیا بازار نیاز به تایید بیت کوین دارد یا اتریوم؟

حفظ سطح حمایت کلیدی ۲۲۰ دلار

قیمت اتریوم بر حسب دلار در ماه گذشته  از سطح ۱۹۵ به ۲۵۰ دلار افزایش یافت، اما در روزهای قبل به همراه بیت کوین شاهد اصلاح قیمت بود. با کاهش قیمت بیت کوین در این هفته، اتریوم یک تست را تجربه کرد و منطقه سبز بین ۲۷۱ تا ۲۲۲ دلار باید به عنوان یک منطقه حمایت حفظ شود.

اتریوم  احتمال حرکت انفجاری اتریوم در صورت خروج از محدوده فعلی
نمودار ۱ روزه قیمت اتریوم

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید،  برگشت قیمت موفقیت آمیز بود و منطقه حمایت ۲۷۱ تا ۲۲۲ دلار تایید شد. در حالی که این منطقه در ماه مه یک منطقه مقاومت بوده است. 

نمودار همچنین سطح مقاومت ۲۵۰ دلار را نشان می دهد، جایی که یک منطقه محدود در آن ظاهر می شود. سطح حمایت در این منطقه بین ۲۱۷ تا ۲۲۲ دلار و سطح مقاومت در ۲۵۰ دلار قرار دارد. با محدود شدن این منطقه، می توان نتیجه گرفت که یک شکست منجر به یک روند بزرگ خواهد شد.

اتریوم پس از کاهش شدید در ۱۲ مارس سال جاری، روند صعودی داشته است و به احتمال زیاد قیمت آن به بالای سطح ۲۵۰ دلار افزایش خواهد یافت. سطح های اصلی مقاومت ۲۹۰ و ۳۳۰ تا ۳۴۰ دلار ، هدف های بعدی هستند. پیش بینی می شود که قیمت منطقه حمایت ۱۶۸ تا ۱۷۶ دلار را در میانگین متحرک های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه را تست کند.

اتریوم  احتمال حرکت انفجاری اتریوم در صورت خروج از محدوده فعلی
نمودار ۱ روزه قیمت اتریوم

مهمتر از همه، این نمودار دوره انباشت اتریوم را نشان می دهد. از ژوئیه سال ۲۰۱۸ تاکنون، قیمت در منطقه ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار در نوسان بوده است و در حال حاضر، اتریوم آماده می شود تا این منطقه دو ساله را بشکند. 

هرچه مدت زمان این منطقه طولانی تر شود، شکست آن سخت تر خواهد شد. بعلاوه، چنین دوره انباشت طولانی یک فرصت ریسک/ پاداش نیز فراهم خواهد کرد.

چه چیز مهمی در این نمودار وجود دارد؟ میانگین متحرک های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در زیر قیمت فعلی هستند که سطح های حمایت و افزایش بیشتر قیمت را تضمین می کنند. افزایش حجم در داخل این دوره انباشت، استدلال دیگری برای افزایش قیمت است. همانطور که غالبا گفته می شود، حجم مقدم بر قیمت است که از طریق آن، انباشت بوسیله افزایش در حجم تشخیص داده می شود. در حال حاضر، اتریوم این سیگنال را نشان می دهد.

ارزش کل بازار حاکی از افزایش علاقه به ارز رمزنگاری است

ارزش کل بازار ارز رمزنگاری عبور از سطح حمایت سال ۲۰۱۸ را نشان می دهد. منطقه ۲۱۵ تا ۲۲۲ میلیارد دلار که در ابتدای چرخه سطح حمایت بود، دوباره به حمایت تبدیل شده است.

ارزش کل بازار ارز رمزنگاری  احتمال حرکت انفجاری اتریوم در صورت خروج از محدوده فعلی 1592449753 358
نمودار ۱ روزه ارزش کل بازار ارز رمزنگاری

موارد مشابه در نمودارهای ارزش بازار و  اتریوم پیدا می شوند. افزایش علاقه از طریق افزایش حجم نیز نشان می دهد که انباشت در حال رخ دادن است. میانگین متحرک های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه زیر سطح فعلی ارزش بازار قرار دارند و این بیانگر حرکت ارزش بازار به سمت منطقه صعودی است.

اولویت اصلی ارزش بازار، شکست به بالای سطح مقاومت ۳۰۵ میلیارد دلار است و این تشکیل یک سقف بالاتر از سقف قبلی و یک بحث مثبت صعودی دیگر برای شروع چرخه عظیم جدید را نشان می دهد.

عقب افتادن ارزش کل بازار آلت کوین

ارزش بازار آلت کوین یک دوره انباشت قطعی را نشان می دهد، چون بین سطح های ۵۰ تا ۱۱۳ میلیارد دلار در نوسان است. به محض این که دوره انباشت به پایان برسد، ارزش کل بازار آلت کوین نیز به اوج (بالاترین سطح)خود نزدیک خواهد شد.

ارزش بازار آلت کوین  احتمال حرکت انفجاری اتریوم در صورت خروج از محدوده فعلی
نمودار ۱ روزه ارزش بازار آلت کوین

میانگین متحرک های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه قبل از رسیدن ارزش بازار به بالاترین سطح در سال ۲۰۱۷، سطح حمایت فراهم کردند و اکنون هم باید این کار را انجام دهند. اگر این اتفاق رخ دهد، احتمال شکست به بالای سطح ۱۱۳ میلیارد و ادامه روند صعودی  به سمت سطح ۱۳۵ میلیارد دلار و یا حتی ۲۰۰ میلیارد دلار وجود دارد. 

به عنوان یک قانون، هرچه یک سطح مقاومت بیشتر تست شود، آن سطح ضعیف تر می شود. تست بعدی احتمالا قدرت کافی برای شکست و افزایش به سطح های بالاتر را ایجاد خواهد کرد. بنابراین، انتظار می رود که در روند صعودی بعدی، ارزش کل بازار به سطح ۲۰۰ میلیارد دلار برسد.

قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین در یک منطقه محدود 

در حال حاضر، نمودار قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین بهم فشردگی را نشان می دهد، اما معنی این چیست؟ در اصل، این به معنی حرکت قیمت در یک منطقه محدود است که شکست آن منجر به یک حرکت انفجاری می شود.

قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین  احتمال حرکت انفجاری اتریوم در صورت خروج از محدوده فعلی 1592449754 728
نمودار ۱ روزه قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین

در مورد اتریوم، شکست این منطقه محدود منجر به حرکت صعودی قیمت این ارز خواهد شد. منطقه انباشت مشابهی در اینجا وجود دارد و این جفت بیت کوین در بالای میانگین متحرک های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در نوسان است.

تا زمانی که این سطح های حمایت حفظ شوند، احتمال افزایش به سطح های بالاتر وجود دارد.  در این روند صعودی، هدف های بعدی، مناطق  ۰٫۰۲۹ تا ۰٫۰۳ بیت کوین و ۰٫۰۳۶ تا ۰٫۰۴ بیت کوین خواهند بود.

سطح هایی که باید زیر نظر گرفت

محتمل ترین سناریو در نمودار زیر نشان داده شده است. با توجه به این که سطح های مقاومت قبلی ۲۱۷ تا ۲۲۲ دلار تبدیل به حمایت شده اند، احتمالا روند صعودی ادامه خواهد یافت.

قیمت اتریوم بر حسب دلار  احتمال حرکت انفجاری اتریوم در صورت خروج از محدوده فعلی
نمودار ۱ روزه قیمت اتریوم بر حسب دلار

همانطور که قبلا بحث شد، روند صعودی قبلی به سمت سطح ۲۱۵ دلار نشان داد که اصلاح قیمت محتمل ترین اتفاق در اینجا است. در این اصلاح قیمت، روند صعودی قبل از شروع حرکت بعدی خود، قدرت کافی بدست خواهد آورد.

زمانی که قیمت اتریوم به بالای سطح مقاومت ۲۵۰ دلار برسد، روند صعودی به سمت سطح های ۲۹۰ و ۳۳۰ دلار ادامه خواهد یافت. در این حالت، منطقه مقاومت اصلی در ۳۳۰ دلار خواهد بود. از طرف دیگر، اگر قیمت اتریوم به زیر منطقه حمایت ۲۱۷ تا ۲۲۲ دلار کاهش یابد، احتمالا روند نزولی آن ادامه خواهد یافت. آخرین منطقه حمایت، میانگین متحرک های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در حدود ۱۷۵ تا ۱۸۰ دلار خواهد بود.

به منظور روند صعودی و افزایش قیمت به سطح های بالاتر، این منطقه حمایت باید حفظ شود. در غیر این صورت، قیمت حتی سطح ۱۰۰ دلار را تست خواهد کرد.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید