دنیای ارز دیجیتال

احتمال افزایش قیمت بیت کوین؛ شاخص ها چه می گویند؟

 بیت کوین در چند روز گذشته عملکرد خوبی نداشته است. با وجود این که هاوینگ ساعاتی قبل به پایان رسیده، قیمت بیت کوین پایین تر از سقف هفته گذشته (سطح ۱۰۱۰۰ دلار) در حدود سطح ۸۶۹۰ دلار معامله می شود. این کاهش قیمت باعث تغییر نظر سرمایه گذاران خوش بین به روند صعودی قیمت نشد. یکی از تحلیلگران اظهار داشت که بیت کوین می تواند تا پایان سال ۲۰۲۰ به سطح ۲۰۰۰۰ دلار برسد.

قیمت بیت کوین به سطح ۲۰۰۰۰ دلار خواهد رسید

زمانی که شمع هفتگی بیت کوین در شب یکشنبه بسته شد، سرمایه گذاران ترسیدند. پس از هفت هفته متوالی افزایش قیمت، این ارز رمزنگاری یک شمع دوجی با بدنه ای باریک و فتیله های بلند در بالا و پایین ترسیم کرد. به گفته برخی از معامله گران، شمع های دوجی نشانه معکوس شدن روند هستند.

با این حال، طبق گفته معامله گر معروف که نمودار زیر را به اشتراک گذاشته، این شمع دوجی ممکن است نشانه ای برای افزایش بیشتر قیمت باشد. وی خاطرنشان کرد آخرین باری که بیت کوین هفت هفته متوالی افزایش قیمت داشت و سپس یک شمع دوجی چاپ کرد، ابتدای روند صعودی سال ۲۰۱۹ بود. آنچه پس از این رخداد اتفاق افتاد، افزایش ۱۶۰ درصدی قیمت در مدت سه ماه یا بیشتر بود.

افزایش قیمت بیت کوین  احتمال افزایش قیمت بیت کوین؛ شاخص ها چه می گویند؟

این بدان معنی است که اگر تاریخ تکرار شود، قیمت این ارز رمزنگاری تا پایان سال ۲۰۲۰ به سطح ۲۰۰۰۰ دلار خواهد رسید. این تنها فاکتور صعودی نیست که وی در هفته های اخیر به آن توجه کرده است. این معامله گر قبلا خاطر نشان کرده بود که “شاخص سفارشی”(شاخص کاستوم) در نمودار دو هفته ای بیت کوین فقط ” خرید” را چاپ کرد.

این سیگنال در زمان آغاز روند صعودی قیمت بیت کوین از سطح ۶۰۰۰ به ۱۴۰۰۰ دلار و همچنین در اواخر سال ۲۰۱۷ قبل از افزایش ۲۰۰۰ درصدی قیمت از سطح ۱۰۰۰ به ۲۰۰۰۰ دلار مشاهده شد. در صورت تکرار تاریخ، قیمت این ارز برتر بازار شاهد افزایش قابل توجهی خواهد بود.

چشم انداز کلان بیت کوین  احتمال افزایش قیمت بیت کوین؛ شاخص ها چه می گویند؟
چشم انداز کلان بیت کوین

این تحلیلگر با بررسی بازه زمانی کوتاه مدت متذکر شد که کاهش قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته در سه سطح متوقف شده است: یک سطح مقاومت تاریخی، روند صعودی تشکیل شده در کف ۳۷۰۰ دلار و یک منطقه نقدینگی در سطح ۸۰۰۰ دلار. همه این ها نشان می دهند که روند قیمت بیت کوین صعودی بوده وبیشترین افزایش را خواهد داشت.

این تنها فاکتور صعودی نیست

این تنها فاکتور تکنیکال نیست که نشان می دهد امسال قیمت بیت کوین به سطح ۲۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

مایک نووگراتز، مدیر ارشد اجرایی گلکسی دیجیتال، در گفتگو با شبکه سی ان بی سی بار دیگر بر صعودی بودن قیمت بیت کوین تاکید کرد. او ادعا کرد که با وجود بسته های حمایت اقتصادی دولت ها و رکورد مقدار گردش نقدینگی بانک های مرکزی، بیت کوین می تواند تا پایان امسال به سطح ۲۰۰۰۰ دلار برسد.

در کنار چشم انداز کلان مثبت، نووگراتز خاطرنشان کرد که  ورود پُل تودور جونز، سرمایه گذار سرشناس آمریکایی، به دنیای ارز رمزنگاری جالب توجه است. نووگراتز مانند سایر تحلیلگران معتقد است که ورود جونز به بازار ارز رمزنگاری باعث تشویق سایر سرمایه گذاران خواهد شد و این کار می تواند به افزایش قابل توجه میزان ورود سرمایه به بازار بیت کوین در ماه های آینده منجر شود.

تلاش بیت کوین برای شکستن سطح مقاومت ۹۰۰۰ و ۹۱۰۰ دلار

دیروز درباره حرکت قیمت به سمت سطح مقاومت ۹۰۰۰ دلار بحث کردیم. قیمت بیت کوین از سطح مقاومت ۸۸۰۰ دلار عبور کرد و منطقه پیوت ۹۰۰۰ دلار را تست کرد. یک شکست به بالای سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳٫۶ درصد در بازه نزولی ۱۰۰۸۰ تا ۸۲۶۷ دلار رخ داد. منطقه ۹۰۰۰ دلار یک سطح مقاومت قوی است و مانع افزایش بیشتر قیمت می شود.

قیمت بسیار پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و نزدیک سطح ۹۰۰۰ دلار باقی ماند. قیمت حتی نتوانست سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد را تست کند. مهمتر از همه یک خط روند نزولی پیوسته با سطح مقاومت ۹۰۴۰ دلار در نمودار ساعتی تشکیل شده است. به نظر می رسد که یک سطح مقاومت کلیدی در نزدیک سطح های ۹۰۰۰ و ۹۱۰۰ دلار شکل گرفته است.

نمودار قیمت بیت کوین  احتمال افزایش قیمت بیت کوین؛ شاخص ها چه می گویند؟ 1589326321 919
نمودار قیمت بیت کوین

اگر قیمت به بالای سطح ۹۱۰۰ دلار و خط روند بشکند، احتمال یک حرکت صعودی پایدار وجود دارد. سطح مقاومت اولیه در حدود سطح ۹۲۰۰ دلار است و بالاتر از آن قیمت در کوتاه مدت سطح مقاومت ۹۵۰۰ دلار را دوباره تست خواهد کرد.

روند نزولی قیمت 

در روند نزولی، سطح حمایت کلیدی و پایه در نزدیکی سطح های ۸۲۰۰ و ۸۲۵۰ دلار تشکیل شده است. اگر بیت کوین نتواند سطح ۹۰۰۰ دلار را بشکند، احتمالا منطقه حمایت در ۸۲۵۰ دلار را دوباره تست خواهد کرد.

اگر سطح های حمایت ۸۲۵۰ و ۸۲۰۰ دلار شکسته شوند، روند نزولی دیگری شروع خواهد شد. سطح حمایت کلیدی بعدی در نزدیکی سطح ۸۰۰۰ دلار است و پایین تر از آن خطر کاهش شدید قیمت به منطقه پشتیبانی ۷۵۰۰ دلار وجود دارد.

شاخص های تکنیکال

میانگین متحرک همگرایی واگرایی : به زودی وارد منطقه صعودی می شود.

RSI: این شاخص در حال نزدیک شدن به عدد ۵۰ است.

سطح های اصلی حمایت: ۸۴۰۰ و بعد از آن ۸۲۵۰ دلار

سطح های اصلی مقاومت: ۹۰۰۰، ۹۱۰۰ و ۹۱۷۵ دلار


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید