دنیای ارز دیجیتال

اتهام فعالیت های غیرقانونی صرافی بیتمکس؛ ۱۳۸ میلیارد دلار انواع جرایم سایبری

بیتمکس و مدیران اجرایی آن به حضور یا معاونت در جرمی متهم شده اند که شامل اخاذی، پولشویی، کلاهبرداری و انتقال پول بدون مجوز می‌باشد.

بیتمکس یکی از بزرگترین صرافی های اوراق مشتقه ارز دیجیتال در دادگاه به طراحی و تسهیل فعالیت های غیرقانونی متهم شده است.

این اتهامات در شکایت جدید ارائه شده توسط BMA LLC در دادگاه ایالتی شمال کالیفرنیا در تاریخ ۱۶ می مطرح شده است.

شاکی این پرونده، شرکت مادر بیتمکس یعنی HDR Global Trading و مدیران اجرایی ارشد این صرافی به اسامی آرتور هایس (Arthur Hayes)، بن دلو (Ben Delo) و ساموئل رید (Samuel Reed) را به حضور یا معاونت در چندین جرم شامل اخاذی، پولشویی، کلاهبرداری و انجام انتقال های پول بدون مجوز متهم کرده است.

چرا این پرونده در کالیفرنیا پیگیری می‌شود؟

شرکت BMA LLC مدعی است مدیران اجرایی بیتمکس، رابطه نزدیکی با آمریکا و بخش شمالی کالیفرنیا برقرار کرده اند. شاکی به چندین منبع نزدیک به شرکت اشاره کرده است که در رسانه ها فاش کرده اند که تقریبا ۱۵ درصد حجم معاملات بیتمکس در سال ۲۰۱۹ معادل با ۱۳۸ میلیارد دلار با معامله کنندگان آمریکایی است.

این موضوع بدان معنا است که اطلاعات خود صرافی نشان می‌دهند که این صرافی به طور میانگین در هر روز، ۳ میلیارد دلار پول بدون مجوز در آمریکا انتقال داده است.

شاکی پرونده مدعی است این مقدار، یک رکورد برای چنین فعالیت های غیرقانونی در کل تاریخ قوانین پولی آمریکا است.

شرکت مادر HDR Global Trading که اسم آن مخفف اسامی هایس، دلو و رید می‌باشد در کشور سیشل ثبت شده است. شاکی خاطرنشان کرده است هنگامی که از هایس پرسیده شد چرا کسب و کار آنها در آن کشور قرار دارد وی پاسخ داد سیشل کشور ارزانتری نسبت به آمریکا برای رشوه دادن است. هنگامی که از او سوال شد برای ثبت بیتمکس چه مقدار هزینه کرده است پاسخ داد یک نارگیل.

سایر اتهامات

شرکت BMA LLC بیتمکس را به همکاری در انجام فعالیت های تجاری از طریق “الگوی فعالیت اخاذی” و مشارکت در دستکاری بازار ارز دیجیتال، کلاهبرداری، قراردادهای تجاری جعلی و چندین طرح غیرقانونی دیگر متهم کرده است.

در این شکایت خاطرنشان شده است که بیتمکس به معامله کنندگان، معاملات با لوریج به شدت زیاد (۱۰۰ برابری) برای اوراق مشتقه نقدی ارائه می‌دهد که بر اساس قیمت دو یا سه صرافی غیرنقدی محاسبه می‌شود.

صرافی بیتمکس به کسانی که به دستکاری بازار و پولشویی مشغول هستند امکان می‌دهد تا با ایجاد تعداد نامحدود حساب های ناشناس و تایید نشده، بدون انجام معاملات یا حد برداشت به انجام فعالیت های غیرقانونی بپردازند.

در این شکایت ادعا شده است که بیتمکس از مسدودسازی های عمدی سرور و اعلام بار بیش از حد بر روی سیستم به طور جعلی استفاده می‌کند تا در طول شرایط پرنوسان بازار، سفارش های معاملاتی خاصی را بپذیرد یا رد کند تا نوسان قیمت را افزایش دهد و حداکثر میزان نقد شدن سفارشات را فعال کند.

تمام این اتهامات باعث می‌شود که بیتمکس به یک ابزار طراحی عالی برای عوامل غیرقانونی تبدیل شود تا با استفاده از آن به دستکاری بازار بپردازند.

این شکایت در ادامه به اعتراف خود متهم پس از چندین بار رد اتهام اشاره کرده است. این اعتراف مبنی بر مدیریت میزهای معاملاتی توسط خود صرافی و برای کسب سود بیشتر و مخالف با معاملات مشتریان و استفاده از اطلاعات وضعیت های معاملاتی مشتریان می‌باشد.

جزییات کامل و مشروح این اتهامات بیش از ۱۰۰ صفحه است.

بحث ها و کشمکش های اخیر

طبق گزارشات، بیتمکس از زمان سقوط بازار در ماه مارس با کاهش قراردادهای باز و کاهش حجم معاملات قراردادهای آتی بیت کوین مواجه شده و در تلاش بوده است تا سهم خود از بازار را در مقابل رقبایی نظیر بایننس فیوچرز حفظ کند.

پس از سقوط پنج شنبه سیاه، بیتمکس شاهد کاهش تقریبا ۴۰ درصدی دارایی های بیت کوین خود بود.

بحث هایی پیرامون دو حمله DDoS وجود دارد که باعث از دسترس خارج شدن صرافی شد و حتی بعضی از افراد حاضر در این صنعت، بیتمکس را مسئول کف قیمت چندماهه بیت کوین دانسته اند.

بیتمکس هم چنین یکی از ۷ شرکت ارز دیجیتال بوده است که در شکایت های نقض قوانین اوراق بهادار آمریکا حضور دارند.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید