دنیای ارز دیجیتال

اتفاقی نادر؛ تولید ۱۶ بلاک در یک ساعت

در یک رخداد غیر معمول، استخراج کنندگان بیت کوین فقط در ۶۳ دقیقه ۱۶ بلاک تولید کردند. طبق اعلام  بلاک استریم، جستجوگر بلاک بیت کوین، در روز جمعه ۴ بلاک جدید تنها در ۴۶ ثانیه تولید شد.

یک بلاک جدید بیت کوین هر ۱۰ دقیقه یک بار تولید می شود. زمان دقیق مورد نیاز برای تولید یک بلاک جدید می تواند متفاوت باشد و تا حدی به مقدار دشواری استخراج بستگی دارد که هر ۲۰۱۶ بلاک تنظیم می شود. این زمان تقریبا هر دو هفته یکبار است. 

اتین لاریو، توسعه دهنده بیت کوین در شرکت Satoshi Portal، که یک شرکت خدمات مالی بیت کوینی در کانادا است، نخستین فردی بود که در مورد استخراج سریع بلاک های جدید صحبت کرد. لاریو گفت:

تولید چهار بلاک در کمتر از یک دقیقه طبیعی نیست، اما به احتمال زیاد فقط یک ناسازگاری بوده است.

این تولید سریع بلاک می تواند نشان دهنده کم بودن سطح سختی فعلی شبکه بیت کوین باشد. به این معنی که استخراج بلاک های جدید بسیار آسان شده است. همچنین می تواند یک مسئله ساده ناشی از تغییر زمان تولید بلاک ها باشد.

این رویداد، همزمان با بالاترین حجم تراکنش های تایید نشده در ممپول بیت کوین طی ۶ ماه اخیر رخ داده است. تراکنش های بیت کوین به ممپول ارسال می شوند. ممپول جایی است که تراکنش های تایید شده توسط نودهایی غیر از استخراج کنندگان، نگهداری می شود. در واقع ممپول مانند یک انبار عمل می کند. سپس استخراج کنندگان تراکنش ها را از ممپول برداشته و آنها را در بلاک های جدید قرار می دهند و بعد به بلاک چین بیت کوین اضافه می کنند.

طبق داده هاس سایت Blockchain.com در روز پنجشنبه تعداد تراکنش های تایید نشده در ممپول بیت کوین به حدود ۷۷٫۵۸ میلیون بایت رسید.

ممپول اتفاقی نادر؛ تولید ۱۶ بلاک در یک ساعت                  16

تعداد بسیار زیاد تراکنش های تایید نشده همزمان با تولید سریع بلاک ها، با توجه به این که کار استخراج کنندگان بیت کوین انتقال تراکنش هایی تایید نشده به بلاک های جدید است، اتفاقی نادر است.

با توجه به این که تا هاوینگ بیت کوین کمتر از دو هفته دیگر باقی است، رخداد روز گذشته در تولید سریع بلاک های جدید را می توان نشانه ای از تنظیم شدن سریع تر سختی استخراج دانست.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید