دنیای ارز دیجیتال

آیا کلاهبرداری پلاس توکن (PlusToken) دلیل ریزش های بیت کوین است؟!

طبق سخنان جیکوب کنفیلد (Jacob Canfield) کلاهبرداری بیت کوین پلاس توکن (PlusToken) در کره جنوبی می‌تواند دلیل اصلی روند نزولی قیمت بیت کوین باشد.

کنفیلد بیان کرد هنگامی که عوامل مخرب اداره کننده یکی از بزرگترین کلاهبرداری های پانزی تاریخ هم چنان در حال کاهش قیمت بیت کوین در بازار هستند، تحلیل تکنیکال (TA) نمی‌تواند معتبر باشد.

وی در توییتر نوشت:

من تمایل زیادی به روند نزولی دارم. هنگامی که طرح های پانزی نظیر پلاس توکن آزادانه در بازار حضور دارند، تحلیل های تکنیکال کم اعتبار می‌شوند. مارک داگلاس (Mark Douglas) نیز نظر مشابهی دارد و می‌گوید هرچیزی امکان پذیر است و هر لحظه در این بازار، منحصربه‌فرد است.

آیا کلاهبرداری پلاس توکن (plustoken) دلیل ریزش های بیت کوین است؟! آیا کلاهبرداری پلاس توکن (PlusToken) دلیل ریزش های بیت کوین است؟!

بزرگترین کلاهبرداری ارز دیجیتال

نحوه عملکرد پلاس توکن تقریبا ساده بود. این طرح به ازای ذخیره سازی کوین های مشتریان در پلتفرم خود، به آنها سود ارائه می‌داد. آنها هم چنین وعده دادند که بخشی از درآمد حاصل از سود مبادلاتی و ماینینگ را به مشتریان اختصاص دهند.

قاعدتا هیچکدام از این وعده ها حقیقت نداشت. طبق گزارش منتشر شده توسط سایفر تریس (CipherTrace) پلاس توکن تقریبا ۲.۹ میلیارد دلار به صورت ارز دیجیتال از سرمایه گذاران سرقت کرد.

خبرهای بد بیشتر

اگرچه بعضی از اعضای تیم پلاس توکن در ماه ژوئن توسط پلیس چین دستگیر شدند، اما هم چنان بعضی از اعضای این تیم در حال فروش بیت کوین های خود هستند. نکته قابل ذکر این است که چند روز پس از حمله پلیس به این تیم، قیمت بیت کوین کاهش یافت.

داوی وان (Dovey Wan) در این خصوص در توییتر نوشت: به نظر من پلاس توکن مسبب اصلی روند صعودی و نزولی از ماه آوریل تاکنون بوده است. چیزی که می‌توانم با شما در میان بگذارم این است که:

  • ۱- پس از تاریخ ۵ فوریه، پلاس توکن با افزایش قیمت چشمگیری در ماه مارس و آوریل مواجه شد.
  • ۲- تیم آنها در تاریخ ۲۵ ژوئن دستگیر شد. قیمت بیت کوین یک روز بعد سقوط کرد.

آیا کلاهبرداری پلاس توکن (plustoken) دلیل ریزش های بیت کوین است؟! آیا کلاهبرداری پلاس توکن (PlusToken) دلیل ریزش های بیت کوین است؟!

شایعات حاکی از آن است که این کلاهبرداری تقریبا یک درصد کل موجودی در گردش بیت کوین را در اختیار داشت. این موضوع بدان معنا است که فشار فروش بیشتری وجود خواهد داشت.

در حال حاضر قیمت بیت کوین به ۷۲۸۹ دلار رسیده است. دلیل این کاهش قیمت می‌تواند فروش اخیر بیت کوین توسط کلاهبرداران پلاس توکن باشد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید