دنیای ارز دیجیتال

آیا هارد فورک استانبول می‌تواند قیمت اتریوم را بازیابی کند؟

اتریوم هفته بسیار بدی را پشت سر گذاشته است. علیرغم داشتن اندیکاتورهای فاندامنتال بسیار خوب و رشد اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز، قیمت دومین ارز دیجیتال جهان از روز دوشنبه شاهد ۲۰ درصد کاهش قیمت بود. یک به روزرسانی مهم برای شبکه اتریوم به زودی عرضه می‌شود اما آیا این به روزرسانی می‌تواند قیمت اتریوم را بازیابی کند؟

هاردفورک استانبول اتریوم

به هشتمین هاردفورک اتریوم نزدیک می‌شویم. طبق شمارش معکوس هاردفورک استانبول، این هاردفورک در دو هفته آینده و تقریبا ۶ دسامبر رخ خواهد داد. شماره بلاک مشخص شده برای این به روزرسانی، بلاک ۹,۰۶۰,۰۰۰ می‌باشد و این به روزرسانی یکی از چندین به روزرسانی در مسیر رسیدن به سرنیتی (Serenity) یا همان اتریوم ۲.۰ است. جوزف لوبین (Joseph Lubin) موسس کانسنسیس (ConsenSys) پستی در خصوص تغییرات اعمال کننده این به روزرسانی بر شبکه منتشر کرد.

جوزف لوبین در توییتر نوشت: به روزرسانی استانبول در کمین است

این هاردفورک با پیاده سازی ۶ EIP جدید، هزینه های محاسباتی کد عملیاتی (Opcode) را تنظیم خواهد کرد، راهکارهای لایه دوم استفاده کننده از SNARK و STARK را بهینه تر می‌کند و قابلیت مشارکت و همکاری Zcash را امکان پذیر می‌سازد.

در این به روزرسانی، ۶ پروپوزال بهینه سازی اتریوم (EIP) پیاده سازی می‌شود تا امنیت، قابلیت مشارکت و همکاری بهبود یابد و هزینه های شبکه کاهش یابد.

اولین EIP مورد نظر، EIP-152 می‌باشد که قابلیت مشارکت و همکاری بین اتریوم و زیکش را علاوه بر سایر توکن های گواه اثبات کار مبتنی بر Equihash امکان پذیر می‌سازد. این امر با پیاده سازی عملکرد هش Blake2 به دست می‌آید. EIP-1108 نیز با هزینه های گس از پیش تعیین شده سروکار دارد که به چندین راهکار حریم خصوصی و مقیاس پذیری کمک خواهد کرد. EIP-1344 یک بهینه سازی امنیتی است که از ID زنجیره برای جلوگیری از حمله های اجرای مجدد (Replay Attack) بین زنجیره های مختلف استفاده می‌کند. EIP-1844 نیز هزینه کدهای عملیاتی مشخص یا دستورالعمل تعیین شده در ماشین مجازی اتریوم را مجددا مشخص می‌کند تا توازن خوبی بین هزینه گس و مصرف منابع به دست آید. هزینه های گس برای فراخوانی اطلاعات داخل زنجیره با EIP-2028 کاهش می‌یابد. این EIP بر افزایش پهنای باند تاثیرگذار خواهد بود تا اطلاعات بیشتری در هر بلاک قرار بگیرد. در آخر، EIP-2200 نیز با ارائه تعریف ساختارمند از تغییرات معیاربندی گس برای ذخیره سازی قراردادها، با هزینه های گس سروکار دارد.

دارندگان اتریوم تحت تاثیر این به روزرسانی قرار نخواهند گرفت اما صرافی ها و کیف پول های شخص ثالث به اقدامات بیشتری نیاز خواهند داشت.

پس از استانبول نیز هاردفورک های دیگری برای رسیدن به سرنیتی وجود خواهند داشت که با اجرای بیکن چین (Beacon Chain) شروع خواهد شد. بیکن چین یک بلاک چین مبتنی بر گواه اثبات سهام می‌باشد که اجرای تغییر برنامه ریزی شده از مکانیزم اجماع گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام را انجام می‌دهد.

اخبار قیمت اتر

انتظار می‌رود که این به روزرسانی های شبکه که مدت ها منتظر آن بوده ایم، با خود امنیت، ثبات و مقیاس پذیری بیشتری را به بلاک چین اتریوم به همراه داشته باشد. هم چنین انتظار می‌رود که قیمت اتر با افزایش خوبی مواجه شود، زیرا در حال حاضر و در بخش اعظمی از سال در شرایط نزولی قرار داشته است.

طی هفته گذشته، اتر نیز شرایط مشابهی با بیت کوین داشته و شاهد ۲۰ درصد کاهش قیمت بوده است. قیمت اتر طی یک شب به ۱۴۰ دلار رسید که کمترین میزان قیمت در ۷ ماه گذشته می‌باشد اما به تدریج بازیابی شد و در حال حاضر به سطح حمایتی ۱۵۰ دلار رسیده است.

از آنجایی که اتریوم نتوانسته است عملکرد خود را از بیت کوین جدا کند، هر کاهش قیمت بیشتری می‌تواند قیمت این توکن را قبل از تلاش برای بازیابی قیمت، به ۱۳۵ دلار برساند. هرچند با انجام به روزرسانی های مختلف و رشد اکوسیستم دیفای، به نظر می‌رسد که شرایط خوب است.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید