دنیای ارز دیجیتال

آیا ناامید شدن سرمایه گذاران از XRP می‌تواند منجر به روند صعودی آن شود؟

توکن XRP یکی از بزرگترین بازندگان بود و علیرغم افزایش قیمت چشمگیر بیت کوین و بعضی از آلتکوین های مهم، این توکن کاهش شدید قیمت نسبت به سال قبل را ثبت کرده است. این روند ضعیف قیمت عمدتا به دلیل ارتباط نزدیک این توکن با شرکت فین تک (فناوری امور مالی) ریپل بوده است.

ذکر این نکته مهم است که اطلاعات مهمی نشان می‌دهند که سرمایه گذاران در حال چشم پوشی از این ارز دیجیتال هستند و این احساس منفی می‌تواند همان چیزی باشد که برای روند قیمت بعدی مورد نیاز است.

باقی ماندن قیمت توکن XRP در محدوده کمتر از ۰.۲۰ دلار و اجتناب سرمایه گذاران از آن

در حال حاضر قیمت XRP با یک درصد افزایش به ۰.۱۹ دلار رسیده است که اندکی بیشتر از کف قیمت اخیر بر روی ۰.۱۸۶ دلار است.

این ارز دیجیتال طی چند هفته گذشته در صدد عبور از کانال ۰.۲۰ دلار بود، به طوری که تمام تلاش های آن برای شکستن این سطح منجر به شکست و برگشت به کانال ۰.۱۹ دلار شده است.

سرمایه گذارانی که دائما شاهد کاهش ارزش دارایی های XRP خود در طول سال ۲۰۱۹ بودند به نظر می‌رسد که اعتماد خود به این ارز دیجیتال را از دست داده اند. با توجه به کاهش آدرس های فعال این ارز دیجیتال، این موضوع کاملا مشهود است.

لوک مارتین (Luke Martin) تحلیلگر معروف ارز دیجیتال در توییتر در خصوص این شرایط صحبت و خاطرنشان کرده است که رابطه مستقیمی بین رشد آدرس های فعال و نوسان قیمت وجود دارد.

مارتین در توییتر گفت:

۴ کوین مهمی که آدرس های فعال آنها در سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است دارای عملکردی منفی در طول سال بوده اند. این ۴ کوین عبارتند از اتر، XRP، زیکش و XLM. از طرف دیگر ۳ ارز دیجیتال برتر از لحاظ عملکرد، با رشد آدرس های فعال در طول سال مواجه بوده اند. این ۳ کوین عبارتند از بیت کوین، XTZ و LINK.

آیا ناامید شدن سرمایه گذاران از XRP می‌تواند منجر به روند صعودی آن شود؟ آیا ناامید شدن سرمایه گذاران از XRP می‌تواند منجر به روند صعودی آن شود؟

کاهش شدید احساسات سرمایه گذاران می‌تواند منجر به روند صعودی شود

اگرچه به نظر می‌رسد که شرایط سرمایه گذاران XRP به شدت نزولی و بدبینانه است، اما این نکته قابل ذکر است که احساسات به شدت منفی اغلب به عنوان اندیکاتوری تلقی می‌شود که تغییر روند موجود را به همراه خواهد داشت.

یکی دیگر از تحلیلگران معروف ارزهای دیجیتال به اسم Mr. Anderson در توییت اخیر خود توضیح داد که روند کلان قیمت XRP به نظر می‌رسد که کاملا نزولی است، اما بسیاری از آلتکوین ها که XRP نیز شامل آنها می‌شود فقط در صورتی با کف قیمت بلندمدت مواجه می‌شوند که سرمایه گذاران کاملا از آنها چشم پوشی کنند.

وی با اشاره به نمودار زیر گفت:

فقط دو ماه از OP می‌گذرد و به نوعی توانسته است ۴۰ درصد قیمت را کاهش دهد. بسیار مراقب افرادی که پیش بینی های دیوانه وار ارائه می‌دهند باشید. بعضی از این کوین های POS در کف قیمت قرار دارند. هرچند این شرایط هنگامی رخ می‌دهد که سرمایه گذاران از آنها چشم پوشی کرده باشند.

احتمالا ارزش XRP نسبت به بیت کوین و دلار در کوتاه مدت به روند نزولی خود ادامه خواهد داد، اما تسلیم شدن مجدد می‌تواند همان چیزی باشد که این ارز دیجیتال برای ایجاد کف قیمت بلندمدت و شروع روند صعودی پارابولیک مجدد به آن نیاز دارد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید