دنیای ارز دیجیتال

آیا قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ طبق پیش بینی جان مکافی به یک میلیون دلار می رسد؟

قیمت بیت کوین در اولین روز سال ۲۰۲۰ بدون تغییر بوده است و اجماع نظرات پیرامون کاهش قیمت در سه ماهه اول بوده است.

بیت کوین همراه با روند نامطلوب ژانویه

اطلاعات Coin360 و کوین تلگراف نشان داده اند بیت کوین شروع آرامی در دهه سوم حضور خود داشته است، به طوری که نوسان خاصی در روز چهارشنبه در بازار دیده نمی‌شود.

در حال حاضر قیمت بیت کوین اندکی کمتر از ۷۲۰۰ دلار است و جایگاه هفتگی خود در محدوده قیمت ۷۰۹۰ الی ۷۴۹۵ دلار را حفظ می‌کند.

شرایط کند اما در عین حال با تلاطم اندک کنونی پس از کاهش قیمت ناگهانی در هفته سوم دسامبر می‌باشد که طی آن قیمت بیت کوین به کمترین مقدار خود در هفت ماه گذشته یعنی ۶۴۶۰ دلار رسید.

از آن زمان تاکنون، بیت کوین عمدتا در کانال قیمت ۷۲۰۰ دلار بوده است و در مقاطعی نیز به قیمت بیشتر دست یافته و سریعا به همین سطح بازگشته است.

تحلیلگران معتقدند که احتمالا این شرایط ادامه یابد، به طوری که پیش بینی های کوتاه مدت قیمت بیت کوین، نشانه های اندکی از شروع روندی جدید نشان می‌دهند.

به نظر مایکل فن دوپوپ (Michaël van de Poppe) یکی از اعضای کوین تلگراف، نقطه عطف می‌تواند ماه فوریه یا کمی پس از آن باشد.

وی در توییت اخیر خود بیان کرد: قیمت بیت کوین هنوز در این سطح باقی مانده است و به نظرم تا ماه آینده نیز شرایط به همین منوال خواهد بود.

فن دوپوپ افزود:

احتمالا شاهد شرایطی نظیر این خواهیم بود که ابتدا برای به دام انداختن بازار، اقدامی الکی و فریبکارانه انجام می‌دهیم و سپس اقدام اصلی و قطعی انجام می‌شود.

به نظر filbfilb یکی دیگر از تحلیلگران، ناتوانی بیت کوین در عبور از سطح مقاومتی ۷۶۰۰ دلار بیانگر برگشت به کف قیمت در کانال ۶۰۰۰ دلار است. وی در تحلیل ۳۰ دسامبر خود افزود این اتفاق شامل الگوی دو دره مشابه با ماه دسامبر نمی‌باشد.

آمار صعودی دیگری بر افزایش قیمت های قبلی بیت کوین معطوف است. در دهه گذشته، بیت کوین ۹,۰۰۰,۰۰۰ درصد سود عاید سرمایه گذاران کرده است.

این آمارهای چشمگیر طی بحث توییتری صاحب نظران در خصوص این موضوع مطرح شد که آیا قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ طبق پیش بینی جان مکافی به یک میلیون دلار خواهد رسید یا خیر.

برای مقایسه می‌توان گفت که شکاف بین قیمت فعلی و قیمت ۷ رقمی، افزایش ۱۳۸۰۰ درصدی است.

ابزار شمارش مخصوص اختصاصی به اسم دیکنینگ (Dickening)، احتمال رسیدن قیمت به یک میلیون دلار را پیگیری می‌کند.

احساسات بدون تغییر نسبت به آلتکوین ها

آلتکوین ها نیز همانند بیت کوین با شروع سال نو شاهد تغییر اندکی بودند و کاهش یا افزایش قیمت حداکثر ۲ درصدی داشته اند.

قیمت اتر، بزرگترین آلتکوین از لحاظ ارزش بازار با ۱.۵ درصد کاهش به ۱۳۰ دلار رسید.

سایر آلتکوین ها افزایش قیمت اندکی داشته اند به طوری که XRP و بیت کوین SV به ترتیب با افزایش قیمت ۱.۱ و ۲.۵ درصدی مواجه شدند.

در حال حاضر کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۱۹۱.۲ میلیارد دلار است و سهم بیت کوین نیز ۶۸.۲ درصد می‌باشد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید