دنیای ارز دیجیتال

آیا قیمت بیت کوین تا آخر سال به ۲۰ هزار دلار می رسد؟

پس از روزها روند کاهشی، قیمت بیت کوین با یک اصلاح افزایشی دلپذیر و ثبت بیش از ۴۲ درصد افزایش، توانست بخشی از ضررها را جبران کند. بیت کوین از سطح مقاومت اولیه ۷۵۰۰  دلار گذشت و توانست به بالاتر از سطح مقاومت ۱۰۰۰۰ دلار برسد. پس از آن، قیمت بیت کوین تا پایین تر از ۹۵۰۰ دلار تصحیح شد. پس از آن اساسات موجود در بازار تصحیح شد.

به این ترتیب به نظر می رسد مسیر برای صعود قیمت بیت کوین تا ۲۰۰۰۰ دلار با ز است و می توان این سطح قیمتی را به عنوان یک سطح واقعی تصور کرد. رسیدن به این قیمت به چند دلیل محتمل است:

۱) رشد شاخص تسلط بیت کوین

با رشد قیمت اخیر، شاخص تسلط بیت کوین به ۶۸ درصد رسیده است. با این وجود هنوز پایین تر از نقطه اوج آن در ۷۱ درصد است. مطمئنا بیت کوین بر بسیاری از پروژه های کوچکتر آلت کوین ها تسلط دارد و تنها با تعداد معدودی از ارزهای پیشرو که دارای نقدینگی کافی هستند رقابت می کند. همچنین بیت کوین پتانسیل رشد بیشتری را در مقایسه با سایر آلت کوین ها دارد و خود را به عنوان رهبر ارزها که می تواند بر قیمت ها تاثیر گذار باشد، معرفی کرده است. انتظار می رود در بلند مدت شاخص تسلط بیت کوین در برابر سایر آلت کوین ها به ۹۰ درصد برسد. ارز رمزنگاری برتر بازار بیشترین نقدینگی را دارد. رشد شاخص تسلط ممکن است باعث افزایش جذب معامله گران بیشتری شود.

۲) رفتن مبادله گران چینی به سمت احساس از دست دادن فرصت

معامله گران چینی در چند ماه گذشته در زمینه کشف قیمت بیت کوین پیشرو بودند و فعالیت های خود را در صرافی های هیوبی، اکی  اکس و سایر صرافی ها انجام می دادند. اما حالا ممکن است علاقه آنها به انجام مبادلات بیت کوین بیشتر شود. تصویب قوانین مناسب برای ارزهای رمزنگاری و تقویت قوانین مربوط به بلاک چین انتظار می رود تا ژانویه ۲۰۲۰ انجام شود که به معنی اطمینان از رشد بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، انتظار برای راه اندازی دارایی دیجیتال ملی توسط بانک مرکزی چین، این علاقمندی را تشدید می کند. در هر صورت بانک مرکزی چین سرمایه های قابل توجهی را به اقتصاد این کشور تزریق کرده است. معامله گران چینی تنها به دنبال بیت کوین نیستند. به دنبال اخبار خوب پیرامون بازار ارزهای رمزنگاری، چندین آلت کوین بسیار مورد توجه چینی ها قرار گرفت. از جمله نئو، ترون، کوانتوم، آنتولوژی و اومیسگو. ممکن است در آینده سود حاصل از این آلت کوین ها وارد بیت کوین شود.

۳) راه اندازی گزینه قراردادهای آتی در بکت(Bakkt):

بکت گزینه مبادلات قراردادهای آتی خود را در ۹ دسامبر راه اندازی می کند. این ابزارهای مشتق ممکن است حجم بیشتری را تولید کنند و بر رشد مداوم مبادلات قراردادهای معامله شده در بورس می‌افزایند. نهنگ های زیادی وجود دارند که ممکن است بر مبادلات ارز به ارز و متعاقبا قیمت ها در باکت تاثیر گذار باشند. معاملات قراردادهای آتی بازاری را ایجاد می کند که می تواند نوسانات قیمت بیت کوین را جبران کند و مانع از ریسک زیاد شود. وجود معاملات قراردادهای آتی و گزینه های مربوط به آن می تواند باعث شود تا نهادهای سرمایه گذاری با ترس کمتری از نوسانات، در بیت کوین سرمایه گذاری کنند و بنابراین سرمایه گذاران بیشتری به این بازار جذب شوند.

هنوز ماه اکتبر تمام نشده است و ارز دیجیتال شماره یک می تواند قابلیت خود را نشان دهد. در حال حاضر بیت کوین باید بتواند روند فعلی خود را حفظ نماید. همچنین انتظار می رود قیمت بیت کوین پس از نیم شدن پاداش استخراج افزایش یابد. این سه ماهه آخر سال ۲۰۱۹ ممکن است برای بیت کوین بسیار حساس و چشمگیر باشد.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن