دنیای ارز دیجیتال

آیا روند سال ۲۰۱۷ بیت کوین در سال ۲۰۲۰ تکرار خواهد شد؟

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ میلادی طی یک روند صعودی به طور ناگهان افزایش یافت و این باعث شد تا دارندگان اولیه این ارز یک شبه میلیونر شوند.

اکنون، معامله گران پیش بینی می کنند که بزرگترین برنامه تسهیل کمّی می تواند منجر به عملکرد برتر بیت کوین در بازار بزرگ ارز رمزنگاری در سال جاری شود و سرمایه گذاران در تلاش هستند تا خود را با شرایط عدم اطمینان و پیشرفت سریع همگام کنند.

پائول دونوون، اقتصاددان ارشد یو بی اس، در توییتر خود نوشت: 

اقتصاددانان با سه سطح ازعدم اطمینان روبرو هستند.

این سه مورد عبارتند از: عدم اطمینان در مورد کروناویروس، عدم اطمینان در مورد واکنش سیاسی و عدم اطمینان درباره واکنش اقتصادی به ویروس و سیاست. تغییرات در هر یک از این ها، خروجی اقتصادی را تغییر خواهد داد.

با وجود این همه عدم اطمینان، نقشه راه بیت کوین با توجه به هاوینگ پیش رو بدون تغییر باقی می ماند. در ماه آینده، تعداد بیت کوین هایی که به استخراج کنندگان بابت حفظ شبکه  پاداش داده می شود برای بار سوم نصف خواهد شد و از ۱۲٫۵ بیت کوین در هر بلوک به ۶٫۲۵ کاهش می یابد.

طبق برنامه، هاوینگ تقریبا هر چهار سال یکبار رخ می دهد، تا این که تمام ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شود. البته انتظار می رود که این اتفاق در قرن بعد رخ دهد.

ماتی گرینسپن، موسس شرکت مشاوره مالی کوانتوم اکونومیکس، گفت:

بیت کوین تاکنون بهترین دارایی در طول یک سال گذشته و طی یک دهه گذشته بوده است. با وجود تزریق فعلی سرمایه به این سیستم و هاوینگ پیش رو، هیچ دلیلی وجود ندارد که به عملکرد فوق العاده خود ادامه ندهد.

نظرسنجی از سرمایه گذاران اصلی بیت کوین نشان داد که  قیمت ها در ابتدای سال بیشترین افزایش را داشته اند و انتظار می رود قیمت این ارز برتر بازار در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۲۰۰۰۰ دلار برسد.

دنی اسکات، مدیرعامل صرافی ارز رمزنگاری کوین کورنر، گفت:

بحران غیر منتظره فعلی جهان و برخی از وقایع قابل توجه در مسیر پیش روی بیت کوین در ۹ ماه آینده باعث گمانه زنی درباره روند صعودی قیمت این ارز شده است. من معتقدم که بیت کوین به مسیر رو به جلوی خود ادامه خواهد داد و شرایط حال حاضر اشاره به رسیدن قیمت این ارز به سطح ۲۰۰۰۰ دلار و بیشتر از آن دارند.

bitcoin, bitcoin price, chart آیا روند سال ۲۰۱۷ بیت کوین در سال ۲۰۲۰ تکرار خواهد شد؟            2017               2020
افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ میلادی

از آنجا که بیت کوین در معرض شوک عرضه قرار دارد ، بانک های مرکزی و دولت ها در حال افزایش چاپگرهای پول هستند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، چهارمین بسته حمایتی ویژه کروناویروس را امضا کرد. این بسته ۴۸۴ میلیاردی  برای تقویت کسب و کارهای کوچک، توسعه فعالیت بیمارستان های درگیر بیماری کرونا و همچنین افزایش تعداد آزمایش های این بیماری در نظر گرفته شده است.

بعد از امضای این قانون، سهام در وال استریت روند صعودی گرفت و برخی کاهش های این هفته خود را اصلاح کرد.

مارکوس سوانپول، رئیس شرکت بیت کوین و صرافی ارز رمزنگاری لونو مستقر در لندن، گفت:

بازارهای سهام به پایان روند صعودی ۱۰ ساله خود رسیده اند، صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت تحت فشار هستند و شاهد سقوط برخی از کالاهای اساسی بوده ایم، بنابراین امیدواریم که با ورود تسهیل کمّی به بازارها، قیمت بیت کوین تا پایان سال رشد مداومی داشته باشد.

بیت کوین طی ۵ سال گذشته  به طور مداوم عملکرد بهتری نسبت به سایر کلاس ها ی دارایی داشته، بنابراین احتمال ادامه این روند با توجه به شکنندگی سیستم مالی حال حاضر، زیاد است. 

به گفته رئیس اجرایی صرافی کوین بیس، انتظار می رود که قانونگذاران بسته های بیشتری را برای پیروی از قانون CARES در نظر بگیرند. بسیاری از مردم آمریکا چک ۱۲۰۰ دلاری دریافت کرده اند و برخی از آنها با این چک بیت کوین خریده اند.

 صرافی بایننس یو اس از افزایش ۸۲ درصدی روزانه کاربران طی یک ماه گذشته خبر داده است. کاترین کولی، رئیس اجرایی بایننس یو اس، گفت:

ورود کاربران جدید به این معنا است که [امریکایی ها] به دنبال راه های مقرون به صرفه تر برای ورود به بیت کوین یا خارج از ارز رمزنگاری هستند و تقاضا می تواند از عرضه پیشی بگیرد.

طی ۱۲ ماه گذشته، قیمت بیت کوین تقریبا ۴۰ درصد افزایش یافته و از سطح ۵۵۰۰ دلار به سطح  ۸۵۰۰ دلار رسیده است، زیرا برنامه های شرکت فناوری برای ارز رمزنگاری و خدمات مالی دیجیتال، بانک های مرکزی را به سمت ارزهای دیجیتال سوق می دهد.

برخی تصور می کنند که بیت کوین می تواند وضعیت خود را به عنوان یک دارایی امن در زمان همه گیری بیماری کرونا تقویت کند و سرمایه گذاران در زمان عدم اطمینان، در کنار طلا اقدام به خرید این ارز کنند.

گاوین اسمیت، مدیر اجرایی Panxora Group، گفت: 

اگر  تسهیل کمّی باعث افزایش تورم شود، می توان شاهد استفاده از بیت کوین به عنوان یک پوشش ریسک در برابر بی ثباتی جهانی بود که این امر تاثیر مثبتی بر عملکرد آن خواهد گذاشت.

مطمئنا بازارها شاهد نوسانات قیمت و تغییر جهت روند هستند، بنابراین اگر احتمال روند صعودی در قیمت وجود دارد، سرمایه گذاران باید با احتیاط عمل کنند.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید