دنیای ارز دیجیتال

آیا روند درخشان بازار سال ۲۰۱۷ در سال ۲۰۲۰ تکرار خواهد شد؟

از زمان جهش بزرگ بیت کوین و ارزهای رمزنگاری در اواخر سال ۲۰۱۷ و سقوط پس از آن در سال ۲۰۱۸، همه منتظر بازگشت قیمت بیت کوین به اوج خود هستند. در واقعیت ممکن است این روند کمی طول بکشد.

ساخته شدن آرام زمینه

نگاهی به سال های گذشته می تواند نشانه هایی از آنچه ممکن است در سال ۲۰۲۰ برای قیمت بیت کوین رخ دهد را به ما نشان دهد. اما این انتظار حالا با وجود محصولات جانبی بیت کوین مانند قراردادهای آتی بیت کوین که در دسترس بسیاری از سرمایه گذاران خرد و کلان است، با سال ۲۰۱۷ متفاوت خواهد بود.

اگر تاریخ برای بیت کوین تکرار شود، از جهش و ریزش های قیمت بیت کوین در سال های گذشته می توان برای پیش بینی آینده بیت کوین استفاده کرد. معامله گر ارزهای رمزنگاری، کریپتو مایکل، این سال ها را با هم مقایسه کرده است:

سال ۲۰۱۳ مشابه سال ۲۰۱۷ بود.

سال ۲۰۱۴ مشابه سال ۲۰۱۸ بود.

سال ۲۰۱۵ مشابه حرکت پارابولیکی سال ۲۰۱۹ بود.

اما در صورت عادی بودن و ادامه این روند، سال ۲۰۱۹ به بعد شبیه سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ خواهد بود.

سال ۲۰۱۶ بسیار شبیه سال ۲۰۱۹، بازار در قیمت پایین و با حرکات آهسته شروع شد. سپس در اواسط سال به اوج رسید و در ادامه به سمت پایین تصحیح شد.

انتظار و امید این است که مانند سال ۲۰۱۷ که شاهد افزایش حدود ۱۵۰۰ درصدی قیمت بیت کوین بودیم، در سال ۲۰۲۰ نیز تکرار شود. بعید به نظر می رسد که چنین جهشی رخ دهد، اما این الگو ممکن است عینا تکرار شده و منجر به افزایش جهشی قیمت بیت کوین قبل از پایان یافتن سال شود.

دنبال کنندگان توییتر رمزنگاری Tommy Mustache معتقدند که بازار ارزهای رمزنگاری مانند آنچه که در حباب دات کام رخ داد، به آرامی بهبود می یابد:

برای موافق بودن با تکرار تاریخ، نیاز نیست که یک نابغه یا یک سرمایه گذار عالی باشید. درست مانند حباب دات کام که در سال ۲۰۰۱ منفجر شد و حدود سه سال طول کشید تا دوباره بازار بهبود یابد و روند آهسته صعودی خود را آغاز کند.

همانطور که می دانید بازار صنعت دات کام در زمان اوج خود یک تریلیون دلار ارزش داشت، در حالی که ارزش بازار ارزهای رمزنگاری در زمان اوج خود در ژانویه ۲۰۱۸ به حدود ۸۰۰ میلیارد دلار رسید.

ممکن است چندین سال طول بکشد تا دوباره بازار ارزهای رمزنگاری به اوج خود بازگردند. مثلا سهام شرکت آمازون نه سال طول کشید تا دوباره به بالاترین ارزش خود بازگشت.

برای رسیدن به یک ارزش بازار تریلیون دلاری، قیمت بیت کوین، با توجه به مقدار عرضه شده در حال حاضر، باید به ۵۵ هزار دلار برسد. رسیدن به چنین قیمتی در سال جاری بعید است، اما در یک بازه زمانی ۵ ساله رسیدن به این قیمت دور از ذهن نخواهد بود.

ارزش بازار هنوز ۷۵ درصد از اوج خود پایین تر است

در حال حاضر ارزش کل بازار بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار است. این در حالی است که علیرغم افزایش تسلط بیت کوین در سال ۲۰۱۹، ارزش بازار هنوز ۷۵ درصد پایین تر از زمان اوج خود است.

سال گذشته ارزش بازار یک افزایش ۵۰ درصدی را ثبت کرد و از ۱۲۵ میلیارد دلار به ۱۹۰ میلیارد دلار رسید. اگر این روند امسال نیز تکرار شود، باید ارزش بازار به ۴۰۰ میلیارد دلار برسد. این تقریبا نیمی از ارزش تریلیون دلاری هدف است و احتمالا رشدی آهسته خواهد داشت.

روزهای جهش و ریزش بازار ارزهای رمزنگاری به دلیل FOMO دیگر به پایان رسیده و بازار می تواند دوباره رشد آهسته خود را از سر گیرد و تاریخ گذشته را دوباره تکرار کند.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید