دنیای ارز دیجیتال

آمار و تحلیل قیمتی ارزهای بیت کوین ، اتر و ریپل در هفته گذشته + نمودار

مارکت کپ کلی حوزه کریپتو طی هفت روز گذشته ۳۱.۷ میلیارد دلار به ارزش خود اضافه کرد و حالا به ارزش ۲۵۴.۳ میلیارد دلار رسیده است. تمام ده ارز دیجیتال برتر در وضعیت سبز هستند؛ بیت کوین SV و ترون (TRX) با ۴۷.۵ و ۳۲.۵ درصد افزایش، بهترین عملکردها را در میان بقیه ارزها داشته‌اند. در حال حاضر که این خبر نوشته می‌شود، بیت کوین با قیمت ۹.۳۳۷ دلار مبادله می‌شود، در حالی که اتر به قیمت ۱۸۲ دلار رسیده و قیمت مبادله ریپل در حدود ۰.۲۹۵ است.

BTC/USD

آمار و تحلیل قیمتی ارزهای بیت کوین ، اتر و ریپل در هفته گذشته + نمودار آمار و تحلیل قیمتی ارزهای بیت کوین ، اتر و ریپل در هفته گذشته + نمودار

در روز یکشنبه ۲۰ اکتبر، قیمت بیت کوین به بالای ۸۰۰۰ دلار رسید و هفته را با قیمت ۸۲۳۹ دلار به پایان رساند. قیمت آن طی هفت روز گذشته بدون تغییر باقی مانده بود.

محبوب‌ترین ارز دیجیتال هفته جدید را با قیمت بالای ۸۳۰۰ دلار شروع کرد. با این وجود، گاوها یک بار دیگر مانع بالاتر رفتن قیمت بیت کوین شدند و موجب شدند قیمت آن به ۸۲۰۸ دلار برگردد.

روز بعد هم اتفاقی مشابه افتاد. روز سه‌شنبه ۲۲ اکتبر، وقتی جفت ارز BTC/USD به قیمت ۸۳۲۳ دلار و بالاترین قیمت روزانه خود رسید، باز هم روز را با قیمت ۸۰۲۲ دلار به پایان رساند. در آن روز ۲.۲ درصد ارزش خود را از دست داد و به طرز خطرناکی دوباره به ۸۰۰۰ دلار نزدیک شد.

وسط هفته، روز چهارشنبه ۲۳ اکتبر، بدترین روز بیت کوین از ۲۴ سپتامبر تا به حال بود. این کوین یک خط قرمز بزرگ بر روی چارت روزانه کشید و ۶.۸ درصد از ارزش خود را از دست داد تا روز را با قیمت ۷.۴۷۰ دلار به پایان ببرد.

روز پنجشنبه ۲۴ اکتبر، بیت کوین با مقدار کمی کاهش دیگر، به قیمت ۷.۴۳۳ دلار رسید.

آخر هفته ولی اصلا ناامیدکننده نبود. جفت ارز BTC/USD یکی از بزرگترین کندل‌های خود را به نمایش گذاشت و بیش از ۱۲۰۰ دلار به ارزش خود اضافه کرد. این افزایش ۱۶.۵ درصدی به ارز دیجیتال پیشرو کمک کرد تا به قیمت ۸۶۵۸ دلار برسد.

 

تحلیلگران بازار این ارز دیجیتال پیشرو، این حرکت غیرمنتظره بیت کوین را به رئیس جمهور کشور چین شی جین‌پینگ  (Xi Jinping) نسبت دادند که در همان روز در کارگاهی شرکت کرده بود که به دست کمیته مرکزی و با هدف مطالعه و درک بهتر مزایای بلاک چین برگزار شده بود. طبق گفته جین‌پینگ، کشور چین باید روی افزایش سرعت توسعه این تکنولوژی نوآورانه کار کند و آن را به عنوان یکی از اولویت‌هایش در نظر بگیرد.

روز شنبه ۲۶ اکتبر، اولین روز آخرهفته، بیت کوین افزایش ارزش خود را گسترش داد و به بالای ۹۰۰۰ دلار رسید تا روز را با قیمت ۹.۲۵۳ دلار به پایان برساند. این کوین ۶.۸ درصد دیگر به ارزش خود اضافه کرد و قیمت مبادله‌اش در آن روز به عدد ۱۰.۳۴۴ دلار هم رسید.

چین یک بار دیگر هم در اخبار بود. اخبار این بار درباره به تصویب رسیدن قانون جدیدی در حوزه ارزهای دیجیتال در روز شنبه بود. طبق گزارش مطبوعات محلی، این قانون دستورالعمل‌ها و قانون‌گزاری‌هایی برای تکنولوژی ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کند و درنهایت تحقیقات و توسعه خود را با ایجاد چارچوب‌های مورد نیاز بهبود خواهد بخشید.

بیت کوین در روز گذشته با قیمت بالاتری مبادله شد و با افزایشی ۱۶.۵ درصدی، هفت روز گذشته را با قیمت ۹.۵۵۰ دلار به پایان رساند.

ETH/USD

آمار و تحلیل قیمتی ارزهای بیت کوین ، اتر و ریپل در هفته گذشته + نمودار آمار و تحلیل قیمتی ارزهای بیت کوین ، اتر و ریپل در هفته گذشته + نمودار

روز یکشنبه ۲۰ اکتبر، اتر هم از ترند کلی بازار کریپتو پیروی کرد و با افزایشی ۲.۳ درصدی با قیمت ۱۷۵ دلار روز را به پایان رساند. قیمت این کوین در مقایسه با هفت روز گذشته، با افزایشی ۴ درصدی این هفته را پشت سر گذاشت.

اتر ترید روز دوشنبه ۲۱ اکتبر را با رسیدن به قیمت ۱۷۸ دلار شروع کرد. با این حال، منفعت خریدارها برایشان ماندگار نبود و سقوط قیمت اتر به ۱۷۴ دلار باعث شد آنها بدون اینکه قادر باشند از روند نزولی کانال فرار کنند، روز را به پایان برسانند.

روز سه‌شنبه، اتر ۱.۷ درصد دیگر را از دست داد و بازهم پایین‌تر آمد و به ۱۷۱ دلار رسید.

روز چهارشنبه ۲۳ اکتبر با کاهش چشمگیر قیمت جفت ارز ETH/USD به ۱۶۵ دلار مواجه بودیم. برگزاری جلسه دادرسی لیبرا در آن روز به شدت تمام بازار ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داد. اتر در آن روز ۵.۲ درصد کاهش داشت و با قیمت ۱۶۲ دلار بسته شد. خرس‌ها در آن روز موفق شدند در بعضی نقاط قیمت آن را تا ۱۵۳ دلار هم پایین ببرند.

در روز پنجشنبه ۲۴ اکتبر، قیمت اتر بازهم پایین‌تر رفت و به ۱۶۰ دلار رسید.

به دنبال ترند کلی حاکم بر دنیای کریپتو، جفت ارز ETC/USD در روز جمعه ۲۵ اکتبر افزایش قابل توجهی از خود به نمایش گذاشت. این کوین ۱۳ درصد به ارزش خود اضافه کرد و تا قیمت ۱۸۱ دلار بالا رفت و با این حرکت، جایگاه خود را در سطح بالای ۱۸۰ دلار دوباره به دست آورد.

 

در روز شنبه ۲۶ اکتبر، اتر اوج گرفت و به قیمت ۱۹۸ دلار رسید ولی گاوها نتوانستند این قیمت را تحکیم کنند و فقط موفق شدند آن را بالای خط ۱۸۰ دلار نگه دارند.

در آخرین روز هفته، قیمت اتر به ۱۸۴ دلار رسید و هفته را با ۵ درصد بالاتر از هفته گذشته به پایان رساند.

XRP/USD

آمار و تحلیل قیمتی ارزهای بیت کوین ، اتر و ریپل در هفته گذشته + نمودار آمار و تحلیل قیمتی ارزهای بیت کوین ، اتر و ریپل در هفته گذشته + نمودار

در روز یکشنبه ۲۰ اکتبر، ریپل قبل از رسیدن به خط ۰.۲۸۰ دلار، تا قیمت ۰.۲۹۴ دلار بالا رفت و هفته گذشته را با یک افزایش ۵.۵ درصدی به پایان رساند.

جفت ارز XRP/USD ترید در روز دوشنبه ۲۱ اکتبر را با یک کندل قرمز در چارت روزانه شروع کرد. قیمت این ارز در آن روز تا قیمت ۰.۲۹۲ دلار پایین رفت.

گاوها در روز بعد، ۲۲ اکتبر، با بالا بردن قیمت ریپل تا ۰.۳۰۳ دلار در طول روز اقدام به بازگشت کردند. با این وجود، تنها چیزی که در انتهای روز نصیب آنها شد یک اصلاح کوچک و رسیدن قیمت به ۰.۲۹۰ بود.

وسط هفته و روز ۲۳ اکتبر برای ریپل بدترین روز از انتهای سپتامبر تا به حال بود. این ارز درآن روز به قیمت ۰.۲۴۷ سقوط کرد. ریپل ۵.۸ درصد از ارزش خود را از دست داد و روز را با قیمت ۰.۲۷۳ به پایان رساند.

روز پنج‌شنبه ۲۴ اکتبر، شاهد یک واژگونی قیمت بودیم و جفت ارز XRP/USD به قیمت ۰.۲۷۶ رسید. این ارز دیجیتال هفته کاری را در روز ۲۵ اکتبر با رسیدن به عدد ۰.۲۹۸ به پایان رساند. ریپل در این روز ۷.۸ درصد به ارزش خود افزود.

 

آخر هفته با یک نوسان بالا در روز شنبه آغاز شد. ریپل در حال ترید شدن در بازه ۰.۲۸۴ تا ۰.۳۱۴ دلار بود و با کاهش کوچکی روی عدد ۰.۲۹۵ بسته شد.

روز یکشنبه ۲۷ اکتبر، ریپل تمام کاهش‌ها را جبران کرد و جایگاه خود در نزدیکی ۰.۳۰ دلار را دوباره به دست آورد و هفته را با افزایشی ۱.۸ درصدی و روی عدد ۰.۲۹۹ دلار به پایان رساند.

آلتکوین هفته

آلتکوین این هفته بیت کوین SV بود. این بیت کوین که با نام Bitcoin Satoshi’s Vision هم شناخته می‌شود، حاصل هاردفورکی از بیت کوین کش (BTC) است.

BSV با افزایش چشم‌گیر ۴۷ درصدی طی هفت روز گذشته و رسیدن به ۱۵۰ دلار در روز شنبه ۲۶ اکتبر، ۱.۶ میلیارد دلار از حجم ترید روز را به خود اختصاص داد. به گفته CoinGecko این کوین در حال حاضر در جایگاه نهم بین صد کوین برتر قرار دارد.

BSV در حال حاضر افزایشی ۶۶ درصدی نسبت به زمان مشابه در ماه پیش از خود به نمایش گذاشته و با قیمت ۱۴۱ دلار مبادله می‌شود.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید